Roland Garros: Alicja Rosolska i Abigail Spears odpadły w I rundzie po dreszczowcu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska

Alicja Rosolska i Amerykanka Abigail Spears zmarnowały piłkę meczową i odpadły w I rundzie gry podwójnej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.

W środę Alicja Rosolska i Abigail Spears przystąpiły do rywalizacji w grze podwójnej 122. edycji wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Polka i Amerykanka odpadły już w I rundzie. Przegrały po dreszczowcu 5:7, 6:4, 6:7(2) z Ukrainką Kateryną Bondarenko i Serbką Aleksandrą Krunić.

Początek I seta należał do Rosolskiej i Spears, które prowadziły 2:0. Szybko jednak straciły przewagę przełamania. Po oddaniu podania przy 4:4 wyrównały na 5:5, ale przegrały dwa kolejne gemy.

W II partii Rosolska i Spears znów uzyskały przewagę. Tym razem wyszły na 3:0, by przegrać trzy kolejne gemy. Końcówka jednak należała do Polki i Amerykanki, które po serii obustronnych przełamań doprowadziły do decydującej odsłony.

W III secie emocje były olbrzymie. Rosolska i Spears prowadziły 2:0 i 4:2, a przy 5:4 miały piłkę meczową. Jednak nie udało się im odnieść zwycięstwa. W tie breaku od 1-0 straciły cztery punkty z rzędu. Przy 6-2 Bondarenko i Krunić wykorzystały już pierwszą piłkę meczową.

W trwającym dwie godziny i 27 minut spotkaniu obie pary uzyskały po siedem przełamań. Rosolska i Spears zaserwowały sześć asów, ale też popełniły siedem podwójnych błędów. Bondarenko i Krunić zdobyły o 14 punktów więcej od Polki i Amerykanki (124-110).

Dla Rosolskiej był to 12. deblowy występ w Rolandzie Garrosie i po raz szósty odpadła po pierwszym meczu. Jej najlepszy rezultat to III runda z 2013 i 2017 roku, odpowiednio z Gruzinką Oksaną Kałasznikową i Japonką Nao Hibino.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 39,197 mln euro środa, 30 maja

I runda gry podwójnej kobiet:

Kateryna Bondarenko (Ukraina) / Aleksandra Krunić (Serbia) - Alicja Rosolska (Polska, 15) / Abigail Spears (USA, 15) 7:5, 4:6, 7:6(2)