WTA Nottingham: zmienne szczęście Australijek. Awans Ashleigh Barty, porażka Samanthy Stosur

Ashleigh Barty pokonała Ying-Ying Duan i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Nottingham. Odpadła Samantha Stosur.

Ashleigh Barty Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
Ashleigh Barty (WTA 17) trzeci rok z rzędu awansowała w Nottingham do ćwierćfinału. W czwartek w II rundzie pokonała 6:3, 6:2 Ying-Ying Duan (WTA 111). W trwającym 64 minuty spotkaniu Australijka zaserwowała sześć asów i zdobyła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy, a sama uzyskała trzy przełamania.

- Czuję, że zawsze dobrze mi idzie w Nottingham. Mam nadzieję, że trzeci raz będzie szczęśliwy i uda mi się dojść w turnieju jeszcze dalej - powiedziała Barty. Australijka przegrała z późniejszą triumfatorką Karoliną Pliskovą (2016) i finalistką imprezy Johanną Kontą (2017).

Samantha Stosur (WTA 103) przegrała 6:7(6), 1:6 z Katie Boulter (WTA 156). W pierwszej partii Australijka z 2:4 doprowadziła do tie breaka, a w nim nie wykorzystała prowadzenia 5-3 oraz piłki setowej przy 6-5. W ciągu 76 minut mistrzyni US Open 2011 popełniła sześć podwójnych błędów. Boulter posłała osiem asów i zamieniła na przełamanie cztery z pięciu okazji. Brytyjka awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu. Zmierzy się w nim z Barty.

Johanna Konta (WTA 22) pokonała 6:4, 7:6(5) Heather Watson (WTA 91). W drugim secie wyżej notowana reprezentantka gospodarzy wróciła ze stanu 1:4. W trwającym 99 minut meczu obroniła trzy z czterech break pointów, a sama zaliczyła dwa przełamania. W ubiegłym roku Konta doszła w Nottingham do finału. Kolejną jej rywalką będzie Dalila Jakupović, pogromczyni Magdaleny Fręch.

Broniąca tytułu Donna Vekić (WTA 42) wygrała 6:2, 7:6(6) z Wierą Łapko (WTA 84). W drugiej partii Chorwatka wróciła z 2:4 oraz obroniła dwie piłki setowe przy 4-6 w tie breaku. W trwającym godzinę i 49 minut meczu wykorzystała pięć z 10 break pointów. W ćwierćfinale Vekić zmierzy się z Moną Barthel.

Nature Valley Open, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 14 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Ying-Ying Duan (Chiny) 6:3, 6:2
Johanna Konta (Wielka Brytania, 4) - Heather Watson (Wielka Brytania) 6:4, 7:6(5)
Donna Vekić (Chorwacja, 6) - Wiera Łapko (Białoruś) 6:2, 7:6(6)
Katie Boulter (Wielka Brytania, WC) - Samantha Stosur (Australia, WC) 7:6(6), 6:1

Czy Ashleigh Barty awansuje do półfinału turnieju WTA w Nottingham?