WTA Den Bosch: Vandeweghe obroniła siedem piłek meczowych. Flipkens wygrała dwa mecze jednego dnia

Coco Vandeweghe obroniła siedem piłek meczowych i pokonała Alison Riske w ćwierćfinale turnieju WTA International w Den Bosch. Dwa zwycięstwa jednego dnia odniosła Kirsten Flipkens.

Coco Vandeweghe Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Coco Vandeweghe
Coco Vandeweghe (WTA 16) stoczyła niezwykle emocjonującą batalię z Alison Riske (WTA 63) w ćwierćfinale turnieju w Den Bosch. Była dziewiąta rakieta globu obroniła siedem piłek meczowych w tie breaku trzeciego seta i zwyciężyła 7:6(6), 3:6, 7:6(12). W trwającym dwie godziny i 56 minut spotkaniu zaserwowała 16 asów.

Vandeweghe pozostaje w grze o trzeci tytuł w holenderskiej imprezie (2014, 2016). W półfinale jej rywalką będzie Aleksandra Krunić (WTA 55), która pokonała 6:2, 6:2 Weronikę Kudermetową (WTA 170). Serbka wykorzystała cztery z 11 break pointów. Dla Rosjanki był to pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu.

W piątek nadrabiano również zaległości spowodowane deszczem. Dwa mecze wygrała Kirsten Flipkens (WTA 60). Najpierw zamieniła na przełamanie osiem z 17 szans i w II rundzie zwyciężyła 6:4, 6:7(6), 6:1 Kiki Bertens (WTA 21). W ćwierćfinale Belgijka odparła sześć z siedmiu break pointów i pokonała 6:4, 6:4 Arynę Sabalenkę (WTA 46). Wcześniej Białorusinka dokończyła mecz z Ajlą Tomljanović (WTA 71), przerwany w czwartek przy stanie 1-1 w setach. Tenisistka z Mińska zaserwowała 17 asów i wygrała 3:6, 7:6(5), 6:0.

W II rundzie odpadła Elise Mertens (WTA 15), która przegrała 5:7, 3:6 z Antonią Lottner (WTA 148). Belgijka nie wykorzystała prowadzenia 4:2 w pierwszym secie. W ćwierćfinale Niemka uległa 3:6, 2:6 Viktorii Kuzmovej (WTA 81). Słowaczka posłała osiem asów i obroniła dwa break pointy. W półfinale zmierzy się z Flipkens.