Challenger Poprad-Tatry: Polacy nie zagrają w głównej drabince. Ciaś i Dembek odpadli w eliminacjach

Paweł Ciaś i Michał Dembek szybko pożegnali się z turniejem ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w słowackim Poprad-Tatry. Polacy odpadli już w I rundzie eliminacji.

Rafał Smoliński
Paweł Ciaś WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Paweł Ciaś
Organizatorzy zawodów Poprad-Tatry Challenger 2018 zaplanowali na sobotę dwie serie gier kwalifikacyjnych. Dwójka naszych reprezentantów przegrała jednak już w I rundzie.

Oznaczony trzecim numerem Paweł Ciaś (ATP 395) zmierzył się z Robinem Stankiem (ATP 609). Pojedynek Polaka z Czechem trwał zaledwie 70 minut i zakończył się porażką tego pierwszego 3:6, 4:6. Tenisista naszych południowych sąsiadów postarał się o pięć przełamań, na co Ciaś odpowiedział tylko dwoma breakami.

98 minut trwał pojedynek Michała Dembka (ATP 656) z Thomasem Statzbergerem (ATP 504). W pierwszej partii Polak był gorszy o jedno przełamanie. Z kolei w drugim secie doszło do rozgrywki tiebreakowej, w której Austriak zwyciężył 7-4. Rozstawiony z "szóstką" tenisista wygrał tym samym cały mecz 6:4, 7:6(4).

W głównej drabince zawodów w Popradzie nie zagra ani jeden reprezentant Polski. Najwyżej rozstawieni zostali Austriak Gerald Melzer (ATP 109), Norweg Casper Ruud (ATP 137) i Czech Adam Pavlasek (ATP 147). Faworytem gospodarzy będzie Jozef Kovalik (ATP 149).

Poprad-Tatry Challenger 2018, Poprad-Tatry (Słowacja)