ATP Stuttgart: obroniony meczbol i zwycięstwo. Marcin Matkowski i Robert Lindstedt awansowali do finału

Marcin Matkowski i partnerujący mu Szwed Robert Lindstedt obronili meczbola i w trzech setach pokonali Martona Fucsovicsa i Mischę Zvereva w półfinale debla rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 250 w Stuttgarcie.

Marcin Motyka
Marcin Matkowski WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Marcin Matkowski
Sobotni półfinał debla turnieju ATP w Stuttgarcie pomiędzy Marcinem Matkowskim i Robertem Lindstedtem a węgiersko-niemieckim duetem Marton Fucsovics / Mischa Zverev był niezwykle wyrównany i dramatyczny. O ile pierwszego seta Polak i Szwed  wygrali łatwo (6:3), o tyle o losach dwóch kolejnych decydowały pojedyncze zagrania.

W drugiej odsłonie nie doszło do ani jednego przełamania, był za to dramatyczny tie break. Matkowski i Lindstedt przy stanie 6-5 mieli piłkę meczową, ale przegrali 7-9 po tym, jak Fucsovics i Zverev wykorzystali drugiego setbola.

Mecz rozstrzygnął się,  w rozgrywanym do dziesięciu wygranych punktów, super tie breaku. W dodatkowej rozgrywce obie pary nie były w stanie osiągnąć przewagi. Matkowski i Lindstedt ponownie uzyskali meczbola (przy 9-8), lecz go nie wykorzystali. Po chwili to Fucsovics i Zverev wywalczyli szansę na zakończenie spotkania, lecz polsko-szwedzki duet wyrównał na 10-10. Po tym wydarzeniu warszawianin i partner poszli za ciosem. Wyszli na 11-10, a następnie zdobyli kolejny punkt i zakończyli ten niezwykle wyrównany pojedynek.

Mecz trwał godzinę i 26 minut. W tym czasie Matkowski i Lindstedt posłali pięć asów, popełnili trzy podwójne błędy serwisowe, ani razu nie zostali przełamani, wywalczyli jednego breaka i łącznie zdobyli 77 punktów, o 11 więcej od rywali.

Dla Matkowskiego to 48. w karierze deblowy finał w głównym cyklu, ale pierwszy od lutego ubiegłego roku. Również po raz pierwszy dotarł do finału w parze z Lindstedtem, dla którego będzie to 45. mecz o tytuł na poziomie ATP World Tour.

W niedzielnym pojedynku o mistrzostwo Mercedes Cup 2018 Polak i Szwed zmierzą się z parą Philipp Petzschner / Tim Puetz. Niemcy w półfinale wygrali 7:6(2), 6:3 z najwyżej rozstawionymi Aisamem-ul-Haqiem Qureshim i Jeanem-Julienem Rojerem.

Mercedes Cup, Stuttgart (Niemcy)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 656 tys. euro
sobota, 16 czerwca

półfinał gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska) / Robert Lindstedt (Szwecja) - Marton Fucsovics (Węgry) / Mischa Zverev (Niemcy) 6:3, 6:7(7), 12-10

Czy Marcin Matkowski i Robert Lindstedt wygrają finał?