WTA Den Bosch: kolejne odrodzenie Aleksandry Krunić. Pierwszy tytuł Serbki

Serbka Aleksandra Krunić pokonała Belgijkę Kirsten Flipkens i została mistrzynią turnieju WTA International na kortach trawiastych w Den Bosch.

Aleksandra Krunić Getty Images / Bradley Kanaris / Na zdjęciu: Aleksandra Krunić
W półfinale imprezy w Den Bosch Aleksandra Krunić (WTA 55) wyeliminowała Coco Vandeweghe po obronie piłki meczowej. W finale Serbka wróciła z 6:7, 2:4 i wygrała 6:7(0), 7:5, 6:1 z Kirsten Flipkens (WTA 60). Tenisistka z Belgradu zdobyła pierwszy singlowy tytuł w głównym cyklu.

W pierwszym secie Krunić nie wykorzystała prowadzenia 5:3, a w tie breaku nie zdobyła nawet punktu. W drugiej partii Serbka odrodziła się ze stanu 2:4. Przy 4:4 oddała podanie, ale od tego momentu zdobyła sześć gemów z rzędu i objęła prowadzenie 3:0 w decydującej odsłonie. Po uzyskaniu przełamania na 5:1, Krunić pewnie utrzymała podanie i zakończyła mecz.

W ciągu dwóch godzin i dziewięciu minut Serbka cztery razy dała się przełamać, a sama wykorzystała siedem z 13 break pointów. Krunić zdobyła o 16 punktów więcej od Flipkens (100-84).

Dla Flipkens był to drugi singlowy finał w Den Bosch. W 2013 roku przegrała z Simoną Halep. Jedyny tytuł Belgijka wywalczyła sześć lat temu w Quebec City. Krunić w finale wystąpiła po raz drugi. W ubiegłym sezonie w Kantonie uległa Shuai Zhang.

W poniedziałek Serbka awansuje na najwyższe w karierze 39. miejsce w rankingu. Belgijka, półfinalistka Wimbledonu 2013, znajdzie się na 48. pozycji.

Serbia na singlowy tytuł w głównym cyklu czekała trzy lata. W 2015 roku Jelena Janković wygrała turnieje w Kantonie i Hongkongu.

Libema Open, Den Bosch (Holandia)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
niedziela, 17 czerwca

finał gry pojedynczej:

Aleksandra Krunić (Serbia, 7) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6:7(0), 7:5, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Aleksandra Krunić wygra kolejny turniej WTA?