Challenger Ilkley: Kamil Majchrzak nie dał szans Francuzowi. Awansował do głównej drabinki

Kamil Majchrzak przeszedł przez trzystopniowe eliminacje do turnieju ATP Challenger Tour na kortach trawiastych w Ilkley. W decydującym pojedynku polski tenisista pewnie zwyciężył Francuza Gregoire'a Barrere'a.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Agencja Gazeta / Piotr Skornicki / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Przed rozpoczęciem poniedziałkowej serii gier Kamil Majchrzak (ATP 189) musiał poznać przeciwnika w decydującej fazie eliminacji, ponieważ mecz II rundy pomiędzy Salvatore Caruso (ATP 191) a Gregoire'em Barrere'em (ATP 192) został w niedzielę przerwany przy stanie 6:7, 5:4 z powodu opadów deszczu. Francuz okazał się lepszy od Włocha po dwóch tie breakach, jak tylko mecz został wznowiony i dokończony w poniedziałek.

Spotkanie z Barrere'em Majchrzak zaczął wolno, ale od stanu 2:3 zaatakował i wygrał siedem gemów z rzędu. Reprezentant Trójkolorowych zagroził Polakowi tylko w trzecim gemie drugiej partii, w którym nasz tenisista obronił dwa break pointy. 22-latek z Piotrkowa Trybunalskiego postarał się o cztery przełamania i po zaledwie 54 minutach zwyciężył pewnie 6:3, 6:1.

Majchrzak wywalczył w Ilkley pięć punktów do rankingu ATP. Pierwszego rywala w głównej drabince poznał po zakończeniu wszystkich meczów eliminacji. W I rundzie na drodze Polaka stanie najwyżej rozstawiony Australijczyk Jordan Thompson (ATP 97). Ich pojedynek zostanie rozegrany już we wtorek.

Fuzion 100 Ilkley Trophy, Ilkley (Wielka Brytania)