WTA Birmingham: Magdalena Rybarikova lepsza od Karoliny Pliskovej. Awans Naomi Osaki

Magdalena Rybarikova wyeliminowała Karolinę Pliskovą w I rundzie turnieju WTA Premier w Birmingham. Pierwszy mecz wygrała Naomi Osaka.

Magdalena Rybarikova Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Magdalena Rybarikova
Karolina Pliskova (WTA 7) i Magdalena Rybarikova (WTA 19) zmierzyły się po raz drugi. Pierwsza ich konfrontacja również miała miejsce na trawie. W ubiegłym roku Słowaczka wyeliminowała Czeszkę w drodze do półfinału Wimbledonu. W poniedziałek w Nottingham również górą była tenisistka z Bratysławy. Zwyciężyła 6:2, 6:3.

W trwającym 63 minuty meczu Rybarikova zaserwowała osiem asów, o trzy więcej od Pliskovej. Słowaczka zdobyła 22 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie. Rybarikova w Birmingham zdobyła tytuł w 2009 roku. Pliskova to finalistka tego turnieju sprzed trzech lat.

Kolejną rywalką Słowaczki będzie Kristina Mladenović (WTA 56), która pokonała 1:6, 6:2, 6:4 Katerinę Siniakovą (WTA 40). W ciągu godziny i 47 minut Francuzka posłała dziewięć asów i zdobyła o sześć punktów więcej od Czeszki (77-71). Była 10. rakieta globu przegrała oba dotychczasowe mecze z Rybarikovą.

Naomi Osaka (WTA 18) rozbiła 6:1, 6:2 Katie Boulter (WTA 139). W ciągu 53 minut Japonka zaserwowała siedem asów i zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z ośmiu break pointów, a sama nie musiała bronić ani jednego.

Daria Gawriłowa (WTA 25) pokonała 6:3, 7:6(6) Dominikę Cibulkovą (WTA 32). Australijka mogła zakończyć mecz w 12. gemie drugiego seta, ale zmarnowała trzy piłki meczowe. W tie breaku obroniła dwa setbole przy 4-6. W trwającym godzinę i 45 minut spotkaniu tenisistka z Melbourne zgarnęła 35 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała trzy przełamania.

Nature Valley Classic, Birmingham (Wielka Brytania)