WTA Birmingham: Elina Switolina w ćwierćfinale. Magdalena Rybarikova lepsza od Kristiny Mladenović

Ukrainka Elina Switolina pokonała Francuzkę Alize Cornet i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach trawiastych w Birmingham.

Elina Switolina Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Elina Switolina
W I rundzie turnieju w Birmingham Elina Switolina (WTA 5) straciła seta z Donną Vekić. W środę Ukrainka wygrała 6:4, 6:2 z Alize Cornet (WTA 41). W trwającym 81 minut meczu piąta rakieta globu obroniła pięć break pointów, a sama wykorzystała trzy z 12 szans na przełamanie.

- Spodziewałam się ciekawego meczu. Cornet dobrze gra przeciwko tenisistkom z czołówki, kilka z nich pokonała, potrafi przyspieszać swoją grę. Wiedziałam, co muszę robić na korcie i jestem zadowolona z tego występu - powiedziała Switolina. Ukrainka podwyższyła na 4-2 bilans meczów z Francuzką.

Dla Switoliny to czwarty występ w Birmingham i po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału. O półfinał zmierzy się z Mihaelą Buzarnescu (WTA 30), która pokonała 4:6, 6:3, 6:2 Petrę Martić (WTA 45). Chorwatka zaserwowała siedem asów, ale wykorzystała tylko jedną z trzech szans na przełamanie. Rumunka wyeliminowała Switolinę w III rundzie tegorocznego Rolanda Garrosa.

Magdalena Rybarikova (WTA 19) zwyciężyła 3:6, 6:2, 6:1 Kristinę Mladenović (WTA 56). W ciągu godziny i 56 minut Słowaczka zaserwowała pięć asów i zdobyła 34 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Tenisistka z Bratysławy zamieniła na przełamanie pięć z 15 okazji. Rybarikova podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Francuzką.

Kolejną rywalką Słowaczki będzie Dalila Jakupović (WTA 113). W I rundzie Słowenka wyeliminowała Elise Mertens po obronie pięciu piłek meczowych. W środę rozegrała tylko jednego seta z Naomi Osaką (WTA 18), zakończonego wynikiem 6:3. Japonka skreczowała z powodu kontuzji mięśni brzucha.

Nature Valley Classic, Birmingham (Wielka Brytania)

Dalila Jakupović (Słowenia, Q) - Naomi Osaka (Japonia) 6:3 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Elina Switolina awansuje do półfinału turnieju WTA w Birmingham?