WTA Majorka: Caroline Garcia za burtą. Odrodzenie Anastasiji Sevastovej

Caroline Garcia przegrała z Sofią Kenin w ćwierćfinale turnieju WTA International na Majorce. Do półfinału awansowała broniąca tytułu Anastasija Sevastova.
Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Caroline Garcia

Caroline Garcia (WTA 6) nie powalczy o drugi tytuł na Majorce. W 2016 roku wygrała pierwszą edycję imprezy. W piątek w ćwierćfinale Francuzka uległa 3:6, 3:6 Sofii Kenin (WTA 91). W trwającym 81 minut meczu Amerykanka zaserwowała siedem asów i zdobyła 27 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania.

Dla 19-letniej Kenin to pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. - Pod koniec meczu zaczęłam się trochę denerwować, ale udało mi się wygrać i to jest ważne. Kocham trawę, to moja ulubiona nawierzchnia. Mam za sobą sporo meczów, bo zaczynałam od kwalifikacji, ale to dla mnie korzystne, bo wygrałam wiele dobrych spotkań - powiedziała Amerykanka, która awansowała do pierwszego półfinału w głównym cyklu.

Kolejną rywalką Kenin będzie Tatjana Maria (WTA 79), która zwyciężyła 7:6(3), 4:6, 6:4 Lucie Safarovą (WTA 53). W pierwszym secie Czeszka z 2:5 wyrównała na 5:5, ale jej opór osłabł w tie breaku. W drugiej partii było jedno przełamanie, które była piąta rakieta globu uzyskała w 10. gemie. W decydującej odsłonie Safarova z 1:3 wyrównała na 3:3, ale w końcówce skuteczniejsza była Maria. W trwającym dwie godziny i 34 minuty spotkaniu Niemka zdobyła o dwa punkty więcej (112-110).

Anastasija Sevastova (WTA 20) wygrała 3:6, 6:3, 6:1 z Ajlą Tomljanović (WTA 72). Broniąca tytułu Łotyszka wróciła z 3:6, 0:3. W trwającym godzinę i 48 minut meczu tenisistka z Lipawy odparła siedem z 10 break pointów, a sama wykorzystała sześć z 13 okazji na przełamanie.

O trzeci finał na Majorce Sevastova zmierzy się z Samanthą Stosur (WTA 98), która pokonała 6:4, 6:2 Alison Riske (WTA 61). W ciągu 72 minut Australijka zaserwowała sześć asów, a Amerykanka popełniła osiem podwójnych błędów. Mistrzyni US Open 2011 awansowała do pierwszego półfinału od maja ubiegłego roku, gdy zdobyła tytuł w Strasburgu.