Wimbledon: mistrz juniorskiego Rolanda Garrosa za mocny. Hubert Hurkacz pokonany w finale eliminacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Agencja Gazeta / Łukasz Cynalewski / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Agencja Gazeta / Łukasz Cynalewski / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz przegrał z Christianem Garinem w finale eliminacji do wielkoszlemowego Wimbledonu. Chilijczyk to mistrz juniorskiego Rolanda Garrosa z 2013 roku.

W poprzednich dniach Hubert Hurkacz (ATP 123) odprawił Francuza Kenny'ego de Scheppera i Amerykanina Reilly'ego Opelkę. W finale eliminacji do Wimbledonu Polak przegrał 2:6, 2:6, 5:7 z Christianem Garinem (ATP 169), mistrzem juniorskiego Rolanda Garrosa 2013.

W pierwszym i drugim secie Hurkacz po dwa razy stracił podanie. W decydującej partii Garin nie wykorzystał serwisu na wagę zwycięstwa przy stanie 5:5. W 11. gemie Chilijczyk uzyskał przełamanie. Tym razem pewnie zakończył spotkanie, utrzymując podanie do zera.

W trwającym 86 minut meczu Garin zaserwował siedem asów, a Hurkacz tylko dwa. Chilijczyk wykorzystał sześć z dziewięciu break pointów i zdobył 41 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 18 z 21 przy siatce. Naliczono mu 32 kończące uderzenia i 11 niewymuszonych błędów. Polak miał 21 piłek wygranych bezpośrednio i 16 pomyłek.

Dla wrocławianina to nie koniec nadziei na grę w Wimbledonie 2018. Może wejść do głównej drabinki jako szczęśliwy przegrany jeśli któryś z tenisistów się wycofa. Dla Hurkacza był to trzeci występ w wielkoszlemowych eliminacjach. W styczniu w Australian Open wygrał w nich jeden mecz. W maju w Rolandzie Garrosie awansował do głównej drabinki, a następnie pokonał Tennysa Sandgrena oraz urwał seta Marinowi Ciliciowi.

Garin zanotuje drugi występ w Wimbledonie i w ogóle w wielkoszlemowej imprezie. W ubiegłym roku przeszedł kwalifikacje, a następnie urwał seta Jackowi Sockowi. W 2013 roku Chilijczyk triumfował w juniorskim Rolandzie Garrosie po zwycięstwie nad Alexandrem Zverevem.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 34 mln funtów czwartek, 28 czerwca