Wimbledon: Karolina Pliskova odprawiła Wiktorię Azarenkę. Kolejny trzysetowy mecz Venus Williams

Czeszka Karolina Pliskova pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę w II rundzie Wimbledonu. Kolejny trzysetowy mecz wygrała Amerykanka Venus Williams.
Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Karolina Pliskova

Wiktoria Azarenka (WTA 87) nie stawiła oporu Karolinie Pliskovej (WTA 8). Czeszka pokonała 6:3, 6:3 dwukrotną mistrzynię Australian Open i po raz pierwszy awansowała do III rundy Wimbledonu. W ciągu 72 minut finalistka US Open 2016 wykorzystała trzy z siedmiu szans na przełamanie, a sama nie musiała bronić ani jednego break pointa. Naliczono jej 15 kończących uderzeń i 10 niewymuszonych błędów. Azarenka miała 13 piłek wygranych bezpośrednio i 17 pomyłek. Pliskova wyrównała na 3-3 bilans spotkań z Białorusinką.

Kolejną rywalką Czeszki będzie Mihaela Buzarnescu (WTA 28), która rozbiła 6:0, 6:3 Katie Swan (WTA 204). W trwającym 74 minuty meczu Brytyjka popełniła 27 niewymuszonych błędów przy 15 kończących uderzeniach. Rumunce zanotowano 15 pomyłek i 13 piłek wygranych bezpośrednio. Tenisistka z Bukaresztu wykorzystała sześć z 10 break pointów i po raz pierwszy awansowała do III rundy Wimbledonu.

Venus Williams (WTA 9) ma już za sobą dwa trzysetowe mecze. W I rundzie wyeliminowała Johannę Larsson, a w środę pokonała 4:6, 6:0, 6:1 Alexandrę Dulgheru (WTA 141). W ciągu godziny i 59 minut Amerykanka odparła siedem z ośmiu break pointów. Posłała 29 kończących uderzeń przy 25 niewymuszonych błędach. Rumunka miała 17 piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki.

Madison Keys (WTA 11) pokonała 6:4, 6:3 Luksikę Kumkhum (WTA 91). Amerykanka zaserwowała sześć asów. Trwające 76 minut spotkanie zakończyła z dorobkiem 34 kończących uderzeń i 18 niewymuszonych błędów. Obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania. W III rundzie Keys zmierzy się z Jewgieniją Rodiną (WTA 120), która na tym etapie wielkoszlemowej imprezy zagra po raz drugi (Wimbledon 2008). W środę Rosjanka wygrała 1:6, 6:3, 6:3 z Soraną Cirsteą (WTA 51).

Donna Vekić (WTA 55) zwyciężyła 7:5, 6:4 Rebeką Peterson (WTA 78) i po raz pierwszy wystąpi w III rundzie londyńskiej imprezy. W pierwszym secie Szwedka z 0:4 wyszła na 5:4, ale przegrała trzy kolejne gemy. W drugiej partii było tylko jedno przełamanie, które Chorwatka uzyskała na 1:0. Kolejną jej rywalką będzie Yanina Wickmayer (WTA 101), która pokonała 6:4, 6:3 Andreę Petković (WTA 95). W pierwszym secie Belgijka wróciła ze stanu 2:4.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)