WTA Gstaad: wróciły stare koszmary. Katarzyna Piter przegrała wygrany mecz

Katarzyna Piter nie wykorzystała prowadzenia 5:2 w drugim secie oraz czterech piłek meczowych i zakończyła występ w eliminacjach do turnieju WTA International w Gstaad. W sobotę lepsza od Polki okazała się Włoszka Martina Trevisan.
Rafał Smoliński
Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Katarzyna Piter

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

Tenisistka z Poznania nie ma miłych wspomnień z meczów z Włoszką. Przed sobotnim pojedynkiem przegrała z nią trzykrotnie, po raz ostatni w półfinale zeszłorocznego Warsaw Sports Group Open. Tym razem zanosiło się na zwycięstwo Katarzyny Piter, lecz rywalka odwróciła losy spotkania.

Było już 6:2, 5:2 dla naszej reprezentantki, gdy Martina Trevisan wzięła się za odrabianie strat. W 10. gemie obroniła dwie piłki meczowe. Dwie kolejne Piter zmarnowała w tie breaku. Trzeci set należał już do tenisistki z Italii, która postarała się o trzy przełamania i po 162 minutach zwyciężyła ostatecznie 4:6, 7:6(6), 6:3.

Piter ma teraz bilans gier 0-4 z Trevisan, która o miejsce w głównej drabince powalczy w niedzielę z Francuzką Amandine Hesse. Dla naszej tenisistki singlowa przygoda w Gstaad już się zakończyła.

Ladies Championships Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)