ATP Atlanta: Thanasi Kokkinakis przegrał bój kwalifikantów. Taylor Fritz rywalem Hyeona Chunga

Thanasi Kokkinakis w dwóch setach przegrał z Noahem Rubinem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Atlancie. Inauguracyjnych rywali poznali Nick Kyrgios i Hyeon Chung, który zagra z Taylorem Fritzem.

Marcin Motyka
Thanasi Kokkinakis Getty Images / Paul Kane / Na zdjęciu: Thanasi Kokkinakis
Thanasi Kokkinakis do turnieju ATP w Atlancie przebijał się przez eliminacje, ogrywając m.in. Huberta Hurkacza. W I rundzie głównej drabinki trafił na innego kwalifikanta, Noaha Rubina. Amerykanin okazał się dla niego przeszkodą nie do pokonania. Choć 22-letni Australijczyk był faworytem wtorkowego spotkania, przegrał ze swoim rówieśnikiem 3:6, 4:6, dwukrotnie tracąc własne podanie.

- Zaczynając mecz, czułem się dobrze, bo miałem za sobą udane kwalifikacje. Przez całe spotkanie byłem opanowany i myślę, że zagrałem solidnie - powiedział Rubin, dla którego to pierwszy wygrany mecz na poziomie ATP World Tour od końcówki maja i imprezy w Genewie. W II rundzie Amerykanin zagra z innym reprezentantem Australii, Nickiem Kyrgiosem, turniejową "dwójką".

Taylor Fritz w 64 minuty pokonał 6:4, 6:4 Ramkumara Ramanathana, zeszłotygodniowego finalistę z Newport. - Uważam, że rozegrałem niezły mecz. Zwłaszcza w drugim secie grałem dobrze - ocenił Amerykanin (we wtorek dziesięć asów, dwa przełamania i 36 zagrań kończących). W 1/8 finału 20-letni Fritz zmierzy się z Hyeonem Chungiem. - Często razem trenujemy i lubię z nim grać. Odpowiada mi to, jak zagrywa piłkę. Myślę, że będzie to dobry mecz - dodał reprezentant gospodarzy.

Do II rundy awansował także trzeci utalentowany amerykański tenisista, Frances Tiafoe. 20-latek z Orlando zaserwował dziewięć asów, uzyskał dwa przełamania i wygrał 6:4, 6:4 z Mariusem Copilem. Kolejnym przeciwnikiem Amerykanina będzie Marcos Baghdatis. 33-latek z Cypru ograł młodszego o osiem lat Alexa Bolta.

Nie powiodło się natomiast Timowi Smyczkowi. Amerykanin przez dwie godziny i 36 minut rywalizował z Mischą Zverevem, ale ostatecznie przegrał 3:6, 7:6(8), 3:6. Oznaczony numerem siódmym Niemiec o ćwierćfinał powalczy z Michaiłem Jużnym, który we wtorek wyeliminował innego tenisistę gospodarzy, Emila Reinberga. Rosjanin pokonał gwiazdę uczelnianych rozgrywek w stanie Georgia 6:2, 6:0.

Donald Young w 12. gemie decydującego seta obronił meczbola i wygrał rozgrywany na przestrzeni dwóch dni pojedynek z Ivo Karloviciem 2:6, 7:6(5), 7:6(8). W II rundzie amerykański posiadacz dzikiej karty zagra z oznaczonym "czwórką" Matthew Ebdenem. Z kolei rywalem Lukasa Lacko (w poniedziałek 6:2, 6:2 z Prajneshem Gunneswaranem) został Ryan Harrison, który okazał się lepszy od Jamesa Duckwortha.

Rozstawiony z numerem szóstym Jeremy Chardy ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, sam wykorzystał dwie z czterech okazji na breaka i wygrał 6:4, 6:3 z Ricardasem Berankisem. Przeciwnikiem Francuza w 1/8 finału będzie Cameron Norrie. Brytyjczyk we wtorek oddał tylko pięć gemów Malekowi Jaziriemu.