Cykl ITF: wyrównany bój Katarzyny Piter w finale zawodów w Horb. Tytuł dla Kathariny Gerlach

Katarzyna Piter nie triumfowała w turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach ziemnych w niemieckim Horb. Zawody wygrała tenisistka gospodarzy Katharina Gerlach, która okazała się lepsza od Polki po blisko trzygodzinnym boju.

Rafał Smoliński
Katarzyna Piter Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Katarzyna Piter (WTA 367) bardzo dobrze zaczęła niedzielny finał. Wygrała pierwszego seta 6:4, a w drugim szybko uzyskała przewagę przełamania. Katharina Gerlach (WTA 508) jednak odpowiedziała i wyrównała stan rywalizacji. W 10. gemie trzeciej odsłony tenisistka z Poznania obroniła przy serwisie Niemki cztery piłki meczowe. Skapitulowała dopiero przy szóstej, którą jej rywalka wypracowała w tie breaku.

Po dwóch godzinach i 52 minutach Piter przegrała 6:4, 3:6, 6:7(4), ale wywalczyła w Horb 30 punktów do rankingu WTA. Zwycięska Gerlach zdobyła ich 50. 20-letnia Niemka sięgnęła po czwarte singlowe mistrzostwo na zawodowych kortach. Polka czeka na tytuł od stycznia 2017 roku, gdy była najlepsza w Orlando na Florydzie.