ATP Toronto: Milos Raonić pokonał Davida Goffina. Siódma z rzędu porażka Jacka Socka

Milos Raonić w dwóch setach pokonał Davida Goffina w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Toronto. Jack Sock uległ Daniłowi Miedwiediewowi i przegrał siódmy mecz z rzędu.

Marcin Motyka
Milos Raonić Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Milos Raonić
Milos Raonić przez 15 dni przygotował się do występu w turnieju ATP Masters 1000 w Toronto. Po inauguracyjnym pojedynku można stwierdzić, że znakomicie przepracował ten czas. W poniedziałek, w meczu I rundy przeciw Davidowi Goffinowi, Kanadyjczyk pokazał się ze świetnej strony. Dominował na korcie od pierwszej do ostatniej piłki i bardzo pewnie pokonał Belga 6:3, 6:4.

Raonić, finalista Rogers Cup z sezonu 2013, imponował grą przy serwisie. W ciągu 72 minut pojedynku zaserwował 13 asów, po trafionym pierwszym podaniu nie stracił ani jednego punktu oraz ani razu nie został przełamany.

- Jak na pierwszy mecz, był to mój bardzo dobry występ, ale nie uważam, że serwowałem szczególnie dobrze. Stać mnie, by w tym aspekcie spisywać się znacznie lepiej - ocenił Kanadyjczyk, który zapisał na swoim koncie także 31 zagrań kończących i dwa przełamania.

W drugim meczu sesji nocnej pierwszego dnia imprezy miejscowa publiczność już nie miała powodów do zadowolenia. Ich reprezentant, Vasek Pospisil, przegrał 4:6, 3:6 z Borną Coriciem. Chorwat (sześć asów, trzy przełamania i 15 uderzeń wygrywających) w II rundzie zmierzy się ze swoim rodakiem, Marinem Ciliciem, turniejową "piątką".

Jack Sock przegrał siódmy mecz z rzędu. W przerwanym na ponad trzy godziny z powodu opadów deszczu spotkaniu z Daniłem Miedwiediewem, rozstawiony z numerem 13. Amerykanin uległ Rosjaninowi 3:6, 6:3, 3:6. 22-latek z Moskwy zanotował dziesięć asów, trzy przełamania oraz 22 uderzenia wygrywające.

Oznaczony numerem drugim Alexander Zverev rywalizację o obronę tytułu w Rogers Cup rozpocznie pojedynkiem z Bradleyem Klahnem. Amerykański kwalifikant w I rundzie wygrał 7:6(5), 6:4 z Davidem Ferrerem. Dla 27-letniego Klahna (w poniedziałek pięć asów, trzy breaki i 22 zagrania kończące) to pierwszy w karierze wygrany mecz w głównej drabince imprezy rangi ATP World Tour Masters 1000.

Pierre-Hugues Herbert, pogromca z kwalifikacji Huberta Hurkacza, pokonał 4:6, 6:3, 6:4 Alberta Ramosa i w II rundzie zmierzy się z Johnem Isnerem. Rozstawiony z numerem 11. Diego Schwartzman w godzinę rozbił Kyle'a Edmunda, oddając Brytyjczykowi trzy gemy. Z kolei Yoshihito Nishioka po przegranym 0:6 pierwszym secie poddał mecz z Pablo Carreno, turniejową "12".