ATP Toronto: Alexander Zverev i Marin Cilić w ćwierćfinale. W III rundzie stracili po pięć gemów

Broniący tytułu Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Daniła Miedwiediewa w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Toronto. Do ćwierćfinału awansował również Marin Cilić.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Alexander Zverev wykonał kolejny krok w kierunku obrony tytułu w turnieju Rogers Cup. Niemiec, który przed 12 miesiącami triumfował w Montrealu, jest już w ćwierćfinale tegorocznej edycji rozgrywanej w Toronto. W czwartek rozstawiony z numerem drugim Zverev nie dał najmniejszych szans kwalifikantowi Daniłowi Miedwiediewowi, wygrywając w 52 minuty.

Wyrównana walka trwała tylko do stanu 3:3 w pierwszym secie. Od tego momentu Zverev przejął inicjatywę i rządził na korcie. Niemiec grał pewnie, rozważnie i korzystał też na wielu niewymuszonych błędach popełnianych przez Miedwiediewa. 21-latek z Hamburga zdobył dziewięć z końcowych 11 gemów i zwyciężył 6:3, 6:2, podwyższając na 4-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Rosjaninem.

Dla Zvereva to już 43. wygrany mecz w sezonie 2018 (żaden z pozostałych tenisistów w tym roku nie wygrał większej liczby spotkań). Zarazem wygrał siódme spotkanie z rzędu (w ubiegłym tygodniu zwyciężył w pięciu pojedynkach i zdobył tytuł w Waszyngtonie).

W ćwierćfinale tenisista z Hamburga, dla którego był to również siódmy kolejny wygrany pojedynek w imprezie Rogers Cup, zmierzy się z 19-letnim Stefanosem Tsitsipasem. Będzie to drugie starcie pomiędzy tymi tenisistami. Pierwsze, rozegrane w sobotę w Waszyngtonie, zakończyło się wygraną Zvereva 6:2, 6:4.

Zaledwie pięć gemów w czwartek stracił także Marin Cilić. Chorwat pięciokrotnie przełamał serwis Diego Schwartzmana i pokonał Argentyńczyka 6:3, 6:2 w 71 minut. Awansując do ćwierćfinału, Cilić wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie w Rogers Cup. Poprzednio w 1/4 finału tej imprezy zameldował się w debiucie - w 2008 roku.