Turniej w Cincinnati bez Venus Williams i Marii Szarapowej. Tenisistki przegrały z urazami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Maria Szarapowa
Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Maria Szarapowa
zdjęcie autora artykułu

Maria Szarapowa i Venus Williams z powodu problemów zdrowotnych wycofały się z rywalizacji w zawodach WTA Premier 5 na kortach twardych w Cincinnati. Turniej Western & Southern Open 2018 rozpocznie się już w poniedziałek.

Maria Szarapowa wycofała się jeszcze przed losowaniem głównej drabinki zawodów w Cincinnati. Rosjanka zgłosiła problem z prawym barkiem. Teraz zamierza przygotowywać się do startu w nowojorskim US Open, gdzie w zeszłym roku osiągnęła IV rundę.

Z kolei w sobotę ze startu w Western & Southern Open 2018 wycofała się Venus Williams, która narzeka na uraz prawego kolana. - Jest mi przykro, że muszę zrezygnować ze startu w turnieju. To jeden z moich ulubionych przystanków w tourze, a tutejsi fani zawsze są niesamowici. Będzie mi brakowało gry przed domową publicznością, ale mam nadzieję powrócić tutaj w 2019 roku - powiedziała Amerykanka.

Ponieważ starsza z sióstr Williams wycofała się już po losowaniu, dokonano korekty w głównej drabince. Jej miejsce jako rozstawiona z 17. numerem zajęła Naomi Osaka, która w I rundzie spotka się z Greczynką Marią Sakkari. Z kolei pozycję Japonki zajmie kwalifikantka lub "szczęśliwa przegrana" z eliminacji.

ZOBACZ WIDEO: Małgorzata Hołub-Kowalik: Już przed startem czułam, że pobiegniemy świetnie!

Źródło artykułu: