ATP Cincinnati: Adrian Mannarino obronił meczbola i pokonał Marco Cecchinato. Kyle Edmund przerwał serię porażek

Adrian Mannarino obronił meczbola i po tie breaku trzeciego seta pokonał Marco Cecchinato w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati. Do kolejnej fazy awansował też Kyle Edmund.

Marcin Motyka
Adrian Mannarino Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: Adrian Mannarino
W czasie gdy w finale Rogers Cup Rafael Nadal ogrywał Stefanosa Tsitsipasa, w Cincinnati rozpoczął się kolejny, już siódmy w sezonie, turniej rangi ATP World Tour Masters 1000 - impreza o nazwie Western & Southern Open.

Wielkie emocje przyniósł już mecz otwarcia tegorocznej edycji zawodów w stanie Ohio. Leworęczny Adrian Mannarino po dwóch godzinach i 22 minutach zaciętej rywalizacji pokonał 6:7(7), 6:2, 7:6(7) Marco Cecchinato, w tie breaku decydującego seta broniąc piłki meczowej przy serwisie rywala.

Dla Mannarino, który w niedzielnym pojedynku posłał siedem asów, ani razu nie został przełamany i wykorzystał dwa z trzech break pointów, to pierwsze wygrane spotkanie w turnieju rangi ATP Masters 1000 od marcowej imprezy w Indian Wells. O kolejną wygraną 30-latek ze Soizy powalczy z lepszym z pary Novak Djoković - Steve Johnson.

Z kolei w pojedynku sesji nocnej rozstawiony z numerem 14. Kyle Edmund wygrał 6:3, 6:2 z posiadaczem dzikiej karty Mackenzie'em McDonaldem. Tym samym Brytyjczyk przerwał serię trzech porażek z rzędu. W II rundzie Western & Southern Open 2018 Edmund zmierzy się z innym amerykańskim tenisistą, który otrzymał dziką kartę, Francesem Tiafoe'em, bądź z Denisem Shapovalovem.

W niedzielę rozegrano także decydujące mecze kwalifikacji. Awans do głównej drabinki wywalczyli Hubert Hurkacz, Michael Mmoh, Denis Kudla, Bradley Klahn, Dusan Lajović, Marius Copil i Danił Miedwiediew.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)