WTA Cincinnati: Alicja Rosolska i Abigail Spears wciąż bez wygranego meczu po Wimbledonie

Alicja Rosolska i Amerykanka Abigail Spears na I rundzie zakończyły udział w grze podwójnej turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Cincinnati.

Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Po osiągnięciu półfinału Wimbledonu, Alicja Rosolska i Abigail Spears nie wygrały meczu. W Montrealu ich pogromczyniami były Słowenka Andreja Klepac i Hiszpanka Maria Jose Martinez Sanchez. W Cincinnati Polka i Amerykanka przegrały 6:7(4), 5:7 z Chinką Xinyun Han i Chorwatką Dariją Jurak.

Rosolska i Spears w obu setach nie wykorzystały prowadzenia 5:3. W trwającym godzinę i 45 minut spotkaniu Polka i Amerykanka zamieniły na przełamanie cztery z 13 okazji, a same oddały podanie pięć razy.

Dla Rosolskiej był to ósmy występ w Cincinnati. Nigdy nie doszła dalej niż do II rundy. Spears w imprezie tej zanotowała 12. start. Amerykanka jest jej dwukrotną mistrzynią. W 2005 roku triumfowała wspólnie z Laurą Granville, a dziewięć lat później zdobyła tytuł razem z Raquel Atawo.

Rosolska i Spears zanotowały 20. wspólny występ w tym roku. Najlepiej spisały się na trawie. Zdobyły tytuł w Nottingham i osiągnęły półfinał Wimbledonu. W przyszłym tygodniu Polka i Amerykanka zagrają w New Haven.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,874 mln dolarów
poniedziałek, 13 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Xinyun Han (Chiny) / Darija Jurak (Chorwacja) - Alicja Rosolska (Polska) / Abigail Spears (USA) 7:6(4), 7:5

Czy Alicja Rosolska i Abigail Spears zdobędą latem tytuł w Ameryce Północnej?