ATP Cincinnati: przeszkodził deszcz. Mecz Novaka Djokovicia przerwany, Roger Federer nie pojawił się na korcie

Mecz III rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati pomiędzy Novakiem Djokoviciem a Grigorem Dimitrowem został przerwany w trzecim secie przez opady deszczu. Roger Federer w ogóle nie zagrał.

Marcin Motyka
Novak Djoković Getty Images / Rob Carr / Na zdjęciu: Novak Djoković
Pojedynek Novaka Djokovicia z Grigorem Dimitrowem był najciekawiej zapowiadającym się starciem III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Obaj to fantastyczni tenisiści, którzy swoimi występami porywają tłumy. I jeden, i drugi w Ohio mają też dodatkową motywację. Serb może zostać pierwszym singlistą w dziejach, który wygra wszystkie imprezy rangi ATP World Tour Masters 1000, natomiast Bułgar broni tytułu sprzed roku.

Djoković, który w poprzednim meczu z Adrianem Mannarino skarżył się na problemy żołądkowe, czwartkowy pojedynek rozpoczął źle. Grał pasywnie i popełniał wiele błędów. Dimitrow wyczuł słabszą dyspozycję utytułowanego rywala i ruszył do ataku.

Bułgar wygrał pierwszego seta 6:2, a w drugim prowadził już 3:1. Wówczas jednak Djoković przebudził się. Zdobył pięć gemów i zwyciężył w drugiej partii 6:3. Gdy tenisiści szykowali się do rozpoczęcia trzeciej odsłony, grę przerwały opady deszczu. Po ponad godzinnej przerwie wznowili rywalizację, ale po trzech rozegranych gemach znów przeszkodziła im aura.

Ostatecznie organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu dokończenia na piątek. Przerwane i przełożone zostały także pojedynki Martona Fucsovicsa ze Stanem Wawrinką oraz Karena Chaczanowa z Marinem Ciliciem.

Z kolei również zaplanowane na czwartek spotkania Leonardo Mayer - Roger Federer, Nick Kyrgios - Juan Martin del Potro i Kevin Anderson - David Goffin w ogóle się nie odbyły. Tenisiści wrócą na korty w piątek.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 5,669 mln dolarów
czwartek, 16 sierpnia

III runda gry pojedynczej:

Novak Djoković (Serbia, 10) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 5) 2:6, 6:3, 2:1 *do dokończenia
Karen Chaczanow (Rosja) - Marin Cilić (Chorwacja, 7) 6:7(5), 6:3, 1:1 *do dokończenia
Marton Fucsovics (Węgry) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, WC) 1:2 *do dokończenia[b]