US Open: Marin Cilić rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie. Wtorkowe przedpołudnie pod znakiem kreczów

Marin Cilić pokonał Mariusa Copila i w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku wielkoszlemowego US Open 2018 zagra z Hubertem Hurkaczem. We wtorek aż cztery mecze zakończyły się kreczem.

Marcin Motyka
Marin Cilić Getty Images / Vaughn Ridley / Na zdjęciu: Marin Cilić
W 2014 roku właśnie w US Open Marin Cilić odniósł największy sukces w karierze, zdobywając pierwszy i jak dotychczas jedyny tytuł wielkoszlemowy. Od tamtej pory wprawdzie ani razu w Nowym Jorku nie znalazł się w finale, ale i tak co roku jest wymieniany w gronie tenisistów, którzy mogą zaskoczyć i zagrozić najlepszym.

Tegoroczną edycję zmagań na Flushing Meadows Cilić rozpoczął we wtorek meczem z Mariusem Copilem. Początkowo spisywał się bardzo przeciętnie. W pierwszej partii przegrywał już 1:5, ale od tego momentu przejął inicjatywę. Obronił pięć piłek setowych, zdobył sześć gemów z rzędu i wygrał seta 7:5. W drugim utrzymywał wysoki poziom i triumfował 6:1. Copil gasł z każdą chwilą i w trzecim gemie kolejnej odsłony poddał pojedynek.

W II rundzie rozstawiony z numerem siódmym Cilić zmierzy się z jedynym Polakiem w głównej drabince singla mężczyzn, Hubertem Hurkaczem. Będzie to druga konfrontacja pomiędzy tymi tenisistami. Po raz pierwszy zmierzyli się także na etapie 1/32 finału imprezy Wielkiego Szlema - 31 maja w Rolandzie Garrosie. Chorwat wówczas wygrał 6:2, 6:2, 6:7(3), 7:5.

We wtorkowe przedpołudnie lokalnego czasu we znaki uczestnikom turnieju dały upał i wilgotność. Oprócz Copila i Stefano Travaglii, który był przeciwnikiem Hurkacza, spotkań nie dokończyli również Ricardas Berankis oraz Leonardo Mayer. Litwin w czwartym secie poddał pojedynek z Hyeonem Chungiem, natomiast Argentyńczyk nie dokończył starcia z Laslo Djere. Serb w następnej fazie zmierzy się z Richardem Gasquetem. Rozstawiony z numerem 26. Francuz wygrał 6:3, 6:1, 6:3 z Yuichim Sugitą.

Oznaczony numerem 23. Chung natomiast w II rundzie stanie naprzeciw Michaiła Kukuszkina. Kazach pokonał 6:3, 6:1, 4:6, 7:6(3) Noaha Rubina. Z kolei Joao Sousa i Jan-Lennard Struff awansowali do 1/32 finału bez straty seta. Portugalczyk okazał się lepszy od Marcela Granollersa, pogromcy z kwalifikacji Kamila Majchrzaka, a Niemiec wygrał z Timem Smyczkiem.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 53 mln dolarów
wtorek, 28 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Marin Cilić (Chorwacja, 7) - Marius Copil (Rumunia) 7:5, 6:1, 1:1 i krecz
Hyeon Chung (Korea Południowa, 23) - Ricardas Berankis (Litwa) 4:6, 7:6(6), 6:0, 2:0 i krecz
Richard Gasquet (Francja, 26) - Yuichi Sugita (Japonia) 6:3, 6:1, 6:3
Laslo Djere (Serbia) - Leonardo Mayer (Argentyna) 6:4, 6:4, 4:6, 2:1 i krecz
Joao Sousa (Portugalia) - Marcel Granollers (Hiszpania, Q) 6:2, 6:2, 6:3
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Noah Rubin (USA, WC) 6:3, 6:1, 4:6, 7:6(3)
Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Tim Smyczek (USA, WC) 7:6(2), 6:4, 6:3