US Open: Alexander Zverev katem "szczęśliwych przegranych". Metamorfoza Nicka Kyrgiosa

Alexander Zverev w trzech setach pokonał Nicolasa Mahuta w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku wielkoszlemowego US Open 2018. Nick Kyrgios, mimo fatalnego początku, wygrał z Pierre'em-Huguesem Herbertem.
Marcin Motyka
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Alexander Zverev w US Open 2018 jest jak na razie pogromcą "szczęśliwych przegranych" z kwalifikacji. W I rundzie Niemiec uporał się z Peterem Polanskym, natomiast w czwartek, w pojedynku 1/32 finału, pokonał innego lucky losera, Nicolasa Mahuta. 21-letni Zverev wygrał ze starszym o 15 lat Francuzem bardzo pewnie - 6:4, 6:4, 6:2. Jedyne problemy miał w drugim secie, kiedy to stracił przewagę przełamania, ale natychmiast wrócił na właściwe tory.

W ciągu godziny i 41 minut gry Zverev zaserwował dziesięć asów, jeden raz został przełamany, uzyskał pięć breaków, posłał 43 zagrania kończące i popełnił tylko 15 niewymuszonych błędów. Dzięki temu zwycięstwu 21-latek z Hamburga pierwszy raz w karierze zameldował się w III rundzie US Open.

Nick Kyrgios w pojedynku z Pierre'em-Huguesem Herbertem pokazał dwa oblicza. W początkowej fazie meczu narzekał na ból biodra, z markotną poruszał się po korcie i sprawiał wrażenie, jakby był niezainteresowany przebiegiem gry. Przegrał pierwszą partię, w drugiej przegrywał ze stratą przełamania, ale wówczas nagle wszedł na wyższy poziom. Kontuzja przestała mu przeszkadzać, przestał też seryjnie popełniać niewymuszone błędy. Wygrał drugą odsłonę, broniąc setbola, a w dwóch kolejnych stracił zaledwie trzy gemy i ostatecznie zwyciężył 4:6, 7:6(6), 6:3, 6:0.

Dla Australijczyka (w czwartek 14 asów, pięć przełamań i 36 zagrań wygrywających) to trzeci w karierze awans do III rundy US Open. O premierową 1/8 finału powalczy w sobotę z lepszym z pary Benoit Paire - Roger Federer.

Z turniejem pożegnał się już Hyeon Chung. Oznaczony numerem 23. Koreańczyk w trzech setach przegrał z Michaiłem Kukuszkinem. Kazach w 1/16 finału zmierzy się z Johnem Millmanem. Australijczyk w II rundzie pokonał innego rozstawionego, Fabio Fogniniego, turniejową "14".

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 53 mln dolarów
czwartek, 30 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 4) - Nicolas Mahut (Francja, LL) 6:4, 6:4, 6:2
Nick Kyrgios (Australia, 30) - Pierre-Hugues Herbert (Francja) 4:6, 7:6(6), 6:3, 6:0
John Millman (Australia) - Fabio Fognini (Włochy, 14) 6:1, 4:6, 6:4, 6:1
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Hyeon Chung (Korea Południowa, 23) 7:6(5), 6:2, 6:3