WTA Quebec City: Parmentier zagra o drugi tytuł w sezonie. Pierwszy finał Peguli

Francuzka Pauline Parmentier pokonała Brytyjkę Heather Watson i zagra z Amerykanką Jessicą Pegulą w finale turnieju WTA International w Quebec City.

Pauline Parmentier Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Pauline Parmentier
W kwietniu Pauline Parmentier (WTA 69) zdobyła tytuł w Stambule. W niedzielę powalczy o triumf w Quebec City. W półfinale Francuzka zwyciężyła 5:7, 6:3, 7:6(5) Heather Watson (WTA 107). W pierwszym secie tenisistka z Paryża nie wykorzystała prowadzenia 5:3 i trzech piłek setowych. W drugiej partii od 4:0 straciła trzy gemy z rzędu, ale dwa kolejne padły jej łupem. W tie breaku decydującej odsłony od 4-5 zdobyła trzy punkty. Wcześniej, przy 5:5, odparła dwa dwa break pointy przy 15-40.

W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu Parmentier zaserwowała 10 asów i zdobyła 49 z 66 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dziewięć z 12 break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. Dla Watson był to drugi półfinał w sezonie w głównym cyklu (Hobart).

Jessica Pegula (WTA 227) pokonała 4:6, 6:2, 6:4 Sofię Kenin (WTA 67). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które wyżej notowana Amerykanka uzyskała na 4:3. W drugiej partii od 2:2 straciła cztery gemy, z czego trzy po grze na przewagi. W decydującej odsłonie z 2:4 wyrównała na 4:4, ale do końca meczu zdobyła dwa punkty. Dla Kenin był to drugi półfinał w sezonie i zarazem w karierze (Majorka).

W trwającym godzinę i 57 minut meczu Pegula zaserwowała 10 asów i zdobyła 38 z 52 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 12 break pointów. Był to jej drugi półfinał w głównym cyklu (Waszyngton 2016). W poprzedniej rundzie wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Petrę Martić.

Parmentier wystąpi w czwartym singlowym finale w WTA Tour. Francuzka triumfowała w Taszkencie (2007), Bad Gastein (2008) i Stambule (2018). Pegula po raz pierwszy dotarła do meczu o tytuł. W niedzielę dojdzie do pierwszej konfrontacji Francuzki z Amerykanką.

Coupe Banque Nationale, Quebec City (Kanada)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
sobota, 15 września

półfinał gry pojedynczej:

Pauline Parmentier (Francja, 8) - Heather Watson (Wielka Brytania) 5:7, 6:3, 7:6(5)
Jessica Pegula (USA, Q) - Sofia Kenin (USA, 5) 4:6, 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)