WTA Seul: Irina-Camelia Begu rywalką Agnieszki Radwańskiej. Su-Wei Hsieh uciekła przed porażką

Rumunka Irina-Camelia Begu będzie przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej w walce o ćwierćfinał w turnieju WTA International w Seulu. Tajwanka Su-Wei Hsieh awansowała do II rundy po obronie dwóch piłek meczowych.

Irina-Camelia Begu Getty Images / Vaughn Ridley / Na zdjęciu: Irina-Camelia Begu
Irina-Camelia Begu (WTA 55) pokonała 7:5, 6:4 Monę Barthel (WTA 93) w I rundzie imprezy w Seulu. W drugim secie Rumunka wróciła ze stanu 1:4. W trwającym godzinę i 41 minut meczu było 10 przełamań, z czego sześć dla tenisistki z Bukaresztu. W czwartek jej przeciwniczką będzie Agnieszka Radwańska, z którą ma bilans spotkań 0-3.

Su-Wei Hsieh (WTA 29) jest niepokonana od sześciu meczów. W ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Hiroszimie, a w Seulu na początek z wielkimi problemami zwyciężyła 2:6, 6:1, 7:6(0) Jil Teichmann (WTA 151). W trzecim secie Tajwanka wróciła z 2:5 i obroniła dwie piłki meczowe w 12. gemie. W trwającym dwie godziny i 12 minut spotkaniu Szwajcarka miała 16 break pointów i wykorzystała tylko trzy. Kolejną rywalką Hsieh będzie Stefanie Vögele, rodaczka Teichmann.

Ajla Tomljanović (WTA 53) wygrała 3:6, 7:5, 7:5 z Alison van Uytvanck (WTA 51). W trzecim secie Australijka od 3:5 zdobyła cztery gemy z rzędu. W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu Belgijka zaserwowała osiem asów, ale pięć razy została przełamana. W II rundzie tenisistka z Brisbane zmierzy się ze Słowenką Tamarą Zidansek.

Kirsten Flipkens (WTA 57) w 62 minuty rozbiła 6:0, 6:2 So-Hyun Park, 16-letnią reprezentantkę gospodarzy jeszcze nie notowaną w rankingu WTA. Belgijka wykorzystała siedem z ośmiu break pointów i zdobyła 58 z 92 rozegranych punktów (63 proc.). O ćwierćfinał zagra z Jewgieniją Rodiną (WTA 84), która pokonała 6:1, 6:1 Dejanę Radanović (WTA 201). W ciągu 71 minut Rosjanka zamieniła na przełamanie siedem z 13 okazji.

Margarita Gasparian (WTA 354) wygrała 7:5, 6:4 z Warwarą Flink (WTA 202). W drugim secie wyżej notowana Rosjanka z 1:5 zbliżyła się na 4:5 po obronie siedmiu piłek meczowych, ale w 10. gemie oddała podanie. W trwającym godzinę i 42 minuty meczu zdobyła o 15 punktów mniej (61-76). Gasparian przeszła trzy operacje kolana i od lipca 2016 do października 2017 roku w ogóle nie grała. Obecny sezon rozpoczęła w kwietniu będąc notowana na 1116. miejscu w rankingu. Kolejną jej rywalką będzie Greczynka Maria Sakkari.

Magdalena Rybarikova (WTA 35) przegrywała 3:6, 2:3 z Mandy Minellą (WTA 132) i skreczowała z powodu choroby górnych dróg oddechowych. W II rundzie reprezentantka Luksemburga zmierzy się z Priscillą Hon (WTA 173), która pokonała 3:6, 6:2, 6:2 Su Jeong Jang (WTA 204) po dwóch godzinach i 20 minutach. Australijka obroniła dziewięć z 12 break pointów, a sama wykorzystała pięć z 10 okazji na przełamanie.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 122) obroniła osiem z dziewięciu break pointów i wygrała 6:1, 6:2 z Johanną Larsson (WTA 68). Dalila Jakupović (WTA 89) zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:3 Na-Lae Han (WTA 230). Obie tenisistki miały po 12 szans na przełamanie. Słowenka siedem razy odebrała rywalce podanie, a sama serwis straciła sześć razy.

KEB Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 18 września

I runda gry pojedynczej:

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 6) - Jil Teichmann (Szwajcaria, Q) 2:6, 6:1, 7:6(0)
Irina-Camelia Begu (Rumunia, 7) - Mona Barthel (Niemcy, Q) 7:5, 6:4
Kirsten Flipkens (Belgia, 8) - So-Hyun Park (Korea Południowa, WC) 6:0, 6:2
Mandy Minella (Luksemburg) - Magdalena Rybarikova (Słowacja, 4) 6:3, 3:2 i krecz
Ajla Tomljanović (Australia) - Alison van Uytvanck (Belgia, 5) 3:6, 7:5, 7:5
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) - Johanna Larsson (Szwecja) 6:1, 6:2
Margarita Gasparian (Rosja) - Warwara Flink (Rosja, Q) 7:5, 6:4
Jewgienija Rodina (Rosja) - Dejana Radanović (Serbia, Q) 6:1, 6:1
Dalila Jakupović (Słowenia) - Na-Lae Han (Korea Południowa, Q) 3:6, 6:4, 6:3
Priscilla Hon (Australia, Q) - Su Jeong Jang (Korea Południowa, WC) 3:6, 6:2, 6:2

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Seulu?