Challenger Sybin: zmarnowana szansa Kamila Majchrzaka. Tomasz Bednarek w finale debla

Kamil Majchrzak nie wykorzystał piłki meczowej i przegrał z Dragosem Dimą w ćwierćfinale turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Sybinie. O tytuł w deblu powalczą Tomasz Bednarek i David Pel.
Rafał Smoliński
Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Dotychczas Kamil Majchrzak (ATP 188) i Dragos Dima (ATP 394) spotykali się w rumuńskich futuresach i wygrali po jednym pojedynku. W piątek zmierzyli się w meczu, którego stawką był półfinał challengera. Polak zaczął bardzo dobrze i po trzech przełamaniach wygrał partię otwarcia 6:0.

W drugiej odsłonie było już 4:1 dla tenisisty gospodarzy, ale piotrkowianin odrobił stratę dwóch breaków. Następnie wyszedł na 5:4 i wówczas nie wykorzystał piłki meczowej przy serwisie przeciwnika. Potem obaj panowie stracili podanie, zanim doszło do rozgrywki tiebreakowej. W niej Rumun dopiął swego i było po 1 w setach.

Majchrzak musiał gonić wynik także w decydującej partii, bowiem szybko zrobiło się 3:0 dla 26-latka z Bukaresztu. Polak odrobił stratę przełamania w siódmym gemie, lecz nie doprowadził do remisu. Dima wyszedł na 5:3, oddalił dwa break pointy i wykorzystał pierwszą piłkę meczową. Po 113 minutach to Rumun zwyciężył 0:6, 7:6(5), 6:3, dzięki czemu powalczy w sobotę o finał z Hiszpanem Pedro Martinezem.

O tytuł w deblu zagra w Sybinie Tomasz Bednarek. Polak i partnerujący mu Holender David Pel stracili w drodze do finału tylko seta. W czwartek zwyciężyli czesko-portugalski duet Zdenek Kolar i Goncalo Oliveira 6:4, 6:3. Z kolei w piątek rozgromili Hiszpanów Javiera Barranco Cosano i Carlosa Gomeza-Herrerę 6:3, 6:0. Bednarek i Pel w decydującym spotkaniu zmierzą się w sobotę z najwyżej rozstawionymi Niemcami Kevinem Krawietzem i Andreasem Miesem.

Sibiu Open, Sybin (Rumunia)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 43 tys. euro
czwartek-piątek, 20-21 września

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Dragos Dima (Rumunia, WC) - Kamil Majchrzak (Polska) 0:6, 7:6(5), 6:3

półfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / David Pel (Holandia, 3) - Javier Barranco Cosano (Hiszpania) / Carlos Gomez-Herrera (Hiszpania) 6:3, 6:0

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / David Pel (Holandia, 3) - Zdenek Kolar (Czechy) / Goncalo Oliveira (Portugalia) 6:4, 6:3

Czy Tomasz Bednarek i David Pel wygrają turniej debla?