ATP Miami: Sensacyjna porażka Djokovica!

W drugiej rundzie turnieju ATP Master Series Sony Ericsson Open w Miami (z pulą nagród 3,77 mln dol.) doszło do ogromnej sensacji - jeden z głównych faworytów imprezy, a zarazem obrońca tytułu, Serb Novak Djokovic (nr 3), został wyrzucony za burtę przez zajmującego 122. miejsce w rankingu ATP kwalifikanta z RPA, Kevina Andersona.

Łukasz Roszak

Anderson był w tym spotkaniu skazywany na pożarcie przez faworyzowanego Serba. Ale już w pierwszym secie zgromadzona na trybunach widownia przecierała oczy ze zdumienia, gdy południowoafrykański zawodnik wygrał tie-breaka pierwszego seta w stosunku 7:1. Po drugiej partii wydawało się, że wszystko wraca do normy, gdyż Djokovic wygrała ją 6:3. Jednak trzecia odsłona spotkania ponownie należała do zawodnika z RPA, który ostatecznie wygrał 7:6(1), 3:6, 6:4.

- Przy ostatnich punktach przerwało mi się sznurowadło, ale nie próbuję się tym tłumaczyć i nie szukam żadnych wymówek. Mój rywal zasłużył na wygraną - powiedział Djokovic. Kevin Anderson nie jest w tym sezonie postacią całkowicie anonimową, bowiem w tym miesiącu jako kwalifikant doszedł do finału turnieju ATP w Las Vegas, gdzie przegrał z Amerykaninem Samem Querrey'em. Co ciekawe zawodnik pochodzący Johannesburga dopiero w zeszłym roku przeszedł na zawodowstwo. 21-letni Anderson, który mierzy aż 200cm wzrostu, w kolejnej rundzie zmierzy się z Rosjaninem Igorem Andrejewem (nr 31).

Zadowolony z porażki groźnego rywala na pewno jest Hiszpan Rafael Nadal (nr 2), który w swoim pojedynku pokonał Niemca Benjamina Beckera 7:5, 6:2. - Mój rywal zaczął te spotkanie od szaleńczych ataków, grał bardzo dobrze. Dlatego tym bardziej jestem zadowolony z odniesionego zwycięstwa. Grałem dziś dosyć pewnie, co bardzo mnie cieszy - wyznał zwycięzca spotkania. W trzeciej rundzie na Hiszpana czeka inny reprezentant Niemiec, Nicolas Kiefer, który niespodziewanie wygrał z Finem Jarkko Nieminenem (nr 25) 6:3, 6:2.

W drugiej rundzie z imprezą pożegnało się jeszcze dwóch, prócz Djokovica, wysoko rozstawionych tenisistów. Francuz Richard Gasquet (nr 8), który wyraźnie zagubił swą formę, nie sprostał Dimitrijowi Tursunowowi z Rosji, a dobrze prezentujący się w tym sezonie Argentyńczyk, David Nalbandian (nr 7), okazał się za słaby na Belga Xaviera Malisse.