WTA Taszkent: Nao Hibino ponownie lepsza od Eugenie Bouchard. Awans Anny Karoliny Schmiedlovej

Nao Hibino po raz trzeci w tym roku pokonała Eugenie Bouchard. W poniedziałek Japonka wyeliminowała Kanadyjkę w I rundzie turnieju WTA International w Taszkencie.

Nao Hibino Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Nao Hibino
Nao Hibino (WTA 128) i Eugenie Bouchard (WTA 107) zmierzyły się już po raz trzeci od sierpnia. Japonka była górą w Vancouver (ITF z pulą nagród 100 tys. dolarów) i Hiroszimie (WTA International). Tym razem tenisistka z Aichi pokonała Kanadyjkę 6:3, 6:3 w I rundzie turnieju w Taszkencie. W ciągu 86 minut Hibino zdobyła 31 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem z dziewięciu break pointów, a sama wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie.

Kolejną rywalką Japonki będzie Anna Karolina Schmiedlova (WTA 80), która wygrała 6:3, 6:0 z Dejaną Radanović (WTA 192). W ciągu 83 minut Słowaczka zamieniła na przełamanie pięć z 12 okazji i zdobyła 67 ze 111 rozegranych punktów (60 proc.). Tatjana Maria (WTA 77) rozbiła 6:1, 6:2 Natalię Wichliancewą (WTA 112). W trwającym 64 minuty meczu Niemka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Stefanie Vögele (WTA 75) przegrała 6:4, 6:7(3), 3:6 z 17-letnią Anastazją Potapową (WTA 132). W pierwszym secie Rosjanka nie wykorzystała prowadzenia 4:1. W drugiej partii ponownie wyszła na 4:1 i znów miała problem z utrzymaniem przewagi, ale dopięła swego w tie breaku. Dla odmiany w decydującej odsłonie od 0:3 zdobyła sześć gemów z rzędu. W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu obie tenisistki miały po 10 break pointów. Potapowa cztery razy straciła podanie, a sama uzyskała pięć przełamań.

Dalila Jakupović (WTA 85) zwyciężyła 6:4, 5:7, 6:4 Annę Blinkową (WTA 98) po dwóch godzinach i 10 minutach. Słowenka prowadziła 6:4, 4:2, ale awans zapewniła sobie w trzecim secie, w którym wróciła ze stanu 1:4. Rosjanka popełniła 12 podwójnych błędów. W spotkaniu było 17 przełamań, z czego dziewięć dla Jakupović. Margarita Gasparian (WTA 299) obroniła cztery z pięciu break pointów i wygrała 6:2, 6:2 z Sabiną Szaripową (WTA 135). Reprezentantka Uzbekistanu popełniła osiem podwójnych błędów.

Fiona Ferro (WTA 114) pokonała 1:6, 7:6(4), 6:1 Janę Fett (WTA 167). Francuzka obroniła piłkę meczową w 12. gemie drugiego seta. W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu Chorwatka popełniła 11 podwójnych błędów. Kolejną rywalką Ferro będzie najwyżej rozstawiona Rumunka Irina-Camelia Begu lub Ukrainka Kateryna Kozłowa. Fanny Stollar (WTA 158) zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:4 Kurumi Narę (WTA 138). Węgierka wróciła z 3:6, 0:2 oraz z 0:2 w trzecim secie. W ciągu godziny i 47 minut zaserwowała 13 asów.

Dalila Jakupović (Słowenia, 8) - Anna Blinkowa (Rosja) 6:4, 5:7, 6:4
Anastazja Potapowa (Rosja, Q) - Stefanie Vögele (Szwajcaria, 4) 4:6, 7:6(3), 6:3
Margarita Gasparian (Rosja) - Sabina Szaripowa (Uzbekistan) 6:2, 6:2
Nao Hibino (Japonia) - Eugenie Bouchard (Kanada) 6:3, 6:3
Fiona Ferro (Francja) - Jana Fett (Chorwacja) 1:6, 7:6(4), 6:1
Fanny Stollar (Węgry, Q) - Kurumi Nara (Japonia) 3:6, 6:3, 6:4

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Taszkencie?