ATP Szanghaj: Hubert Hurkacz w finale eliminacji. Dusan Lajović pomógł Polakowi

Hubert Hurkacz awansował do finału eliminacji turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Szanghaju. Polski tenisista skorzystał na niedyspozycji Dusana Lajovicia, który skreczował w połowie trzeciego seta.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Agencja Gazeta / Łukasz Cynalewski / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Rozstawiony z piątym numerem w kwalifikacjach do Shanghai Rolex Masters Dusan Lajović (ATP 55) jeszcze w piątek walczył o półfinał zawodów China Open 2018 w Pekinie, dlatego miał prawo odczuwać zmęczenie. Mimo tego Serb rozpoczął mecz z Polakiem od przełamania i utrzymał przewagę do końca seta.

Potem do głosu doszedł już Hubert Hurkacz (ATP 94). Gdy wrocławianin wygrał drugą partię do zera, można było się spodziewać, że przeciwnik nie jest w najlepszej dyspozycji. W decydującym secie pochodzący z Belgradu 28-latek nie wykorzystał najpierw dwóch break pointów, po czym znów oddał podanie. Nasz reprezentant utrzymał jeszcze serwis na 3:0 i wówczas Lajović uznał, że dalsza gra nie ma sensu.

Po 64 minutach pojedynek zakończył się przy wyniku 4:6, 6:0, 3:0 dla Hurkacza. Tym samym Polak awansował do finałowej fazy eliminacji zawodów ATP Masters 1000 w Szanghaju. W niedzielę jego przeciwnikiem będzie Hindus Ramkumar Ramanathan (ATP 123), który w sobotę pokonał 7:5, 6:3 Brytyjczyka Camerona Norrie'ego (ATP 78).

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)