WTA Tiencin: trudna przeprawa Karoliny Pliskovej z Varvarą Lepchenko. Porażka Alison Riske

Karolina Pliskova po 2,5-godzinnym boju pokonała Varvarę Lepchenko w I rundzie turnieju WTA International w Tiencinie. Odpadła Alison Riske, mistrzyni imprezy z 2014 roku.

Karolina Pliskova PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
Karolina Pliskova (WTA 6) to największa gwiazda imprezy w Tiencinie. W I rundzie Czeszka miała piłkę meczową w drugim secie, ale ostatecznie wygrała 6:2, 6:7(3), 6:3 z Varvarą Lepchenko (WTA 161). W całym spotkaniu finalistka US Open 2016 zaserwowała osiem asów i zdobyła 51 z 72 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem z dziewięciu break pointów, a sama uzyskała sześć przełamań. Pliskova podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Amerykanką.

Kolejną rywalką Czeszki będzie Polona Hercog (WTA 77), która pokonała 7:6(5), 6:2 Larę Arruabarrenę (WTA 81). W pierwszym secie Hiszpanka z 1:4 doprowadziła do tie breaka, a w nim nie wykorzystała prowadzenia 3-1. W drugiej partii Słowenka od 1:2 zdobyła pięć gemów z rzędu. W ciągu godziny i 49 minut Hercog posłała sześć asów i zniwelowała sześć z siedmiu break pointów.

Su-Wei Hsieh (WTA 30) wróciła z 1:4 w drugim secie i zwyciężyła 7:6(4), 7:5 Ajlę Tomljanović (WTA 46). W trwającym godzinę i 48 minut meczu Tajwanka uzyskała cztery przełamania i zdobyła o 12 punktów więcej od Australijki (85-73). Fangzhou Liu (WTA 150) odrodziła się z 1:3 w trzecim secie i pokonała 6:0, 1:6, 6:4 Yue Yuan (WTA 383).

Alison Riske (WTA 63) nie wykorzystała prowadzenia 4:2 w trzecim secie i przegrała 7:5, 1:6, 5:7 z Weroniką Kudermetową (WTA 122). W trwającym dwie godziny i 23 minuty spotkaniu Amerykanka popełniła 10 podwójnych błędów i osiem razy oddała podanie. Tenisistka z Nashville to mistrzyni turnieju w Tiencinie z 2014 i finalistka z 2016 roku. Kudermetowa zaserwowała osiem asów i w II rundzie zagra z Hsieh.

Petra Martić (WTA 36) zwyciężyła 3:6, 6:3, 7:6(3) Ying-Ying Duan (WTA 134). Chorwatka obroniła piłkę meczową w 12. gemie trzeciej partii. W trwającym dwie godziny i 25 minut meczu posłała siedem asów i zgarnęła 51 z 65 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie tenisistki uzyskały po jednym przełamaniu. Kolejną rywalką Martić będzie Liu.