WTA Hongkong: Muguruza pewnym krokiem w ćwierćfinale. Kumkhum wygrała maraton z Cornet

Garbine Muguruza łatwo pokonała Rumunkę Anę Bogdan w II rundzie turnieju WTA International w Hongkongu. Odpadła Francuzka Alize Cornet, która przegrała z Tajlandką Luksiką Kumkhum.

Garbine Muguruza PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
Garbine Muguruza (WTA 13) pewnie wygrała dwa mecze w Hongkongu. W I rundzie oddała cztery gemy swojej rodaczce Sarze Sorribes. W środę Hiszpanka pokonała 6:2, 6:1 Rumunkę Anę Bogdan (WTA 78). W trwającym 75 minut spotkaniu była liderka rankingu zaserwowała cztery asy i zdobyła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z siedmiu break pointów i wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie.

Dwa tygodnie temu w Wuhanie Muguruza doszła do III rundy i po raz pierwszy od Rolanda Garrosa wygrała dwa mecze z rzędu. W Paryżu osiągnęła wówczas półfinał. Hiszpanka w stolicy Francji triumfowała w 2016 roku. W ubiegłym sezonie w Wimbledonie zdobyła drugi wielkoszlemowy tytuł. W Hongkongu nigdy wcześniej nie grała.

W ćwierćfinale Muguruza zmierzy się z Luksiką Kumkhum (WTA 105), która pokonała 6:4, 4:6, 7:6(5) Alize Cornet (WTA 44). W pierwszym secie Tajlandka wróciła z 0:2. W drugiej partii było jedno przełamanie, które Francuzka uzyskała na 5:4. W decydującej odsłonie tenisistka z Nicei z 1:4 i 3:5 doprowadziła do tie breaka, ale nie udało się jej przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

W trwającym dwie godziny i 43 minuty maratonie obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Kumkhum zdobyła o jeden punkt mniej (106-107). Tajlandka awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od września 2017 roku (Seul). Z Muguruzą zmierzy się po raz pierwszy. Kumkhum znana jest ze zwycięstwa nad Petrą Kvitovą w I rundzie Australian Open 2014.

Dajana Jastremska (WTA 102) wygrała 6:3, 6:3 z Saisai Zheng (WTA 58). W ciągu 84 minut Ukrainka wykorzystała sześć z 14 break pointów i zdobyła 16 z 21 punktów przy drugim podaniu rywalki. W ubiegłym tygodniu tenisistki te spotkały się w Pekinie i wtedy górą była Chinka. Jastremska awansowała do drugiego ćwierćfinału w głównym cyklu (Stambuł 2017).

Kolejną rywalką 18-letniej Ukrainki będzie Kristina Kucova (WTA 317), która w 51 minut rozbiła 6:1, 6:0 Wiktorię Tomową (WTA 162). Słowaczka obroniła osiem break pointów, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu okazji na przełamanie. Zgarnęła 56 z 82 rozegranych punktów (68 proc.). Tenisistka z Bratysławy osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od lipca 2016 roku (Montreal).

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)