WTA Hongkong: Elina Switolina pewnym krokiem w ćwierćfinale. Maraton Darii Gawriłowej

Elina Switolina w 57 minut pokonała Nao Hibino w II rundzie turnieju WTA International w Hongkongu. Daria Gawriłowa do ćwierćfinału awansowała po trzysetowym boju z Moniką Niculescu.

Elina Switolina Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Elina Switolina
Elina Switolina (WTA 5) łatwo przeszła dwie rundy turnieju w Hongkongu. Najpierw oddała pięć gemów Australijce Priscilli Hon. W czwartek Ukrainka rozbiła 6:0, 6:3 Japonkę Nao Hibino (WTA 125). W ciągu 57 minut piąta rakieta globu zaserwowała siedem asów i zdobyła 22 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 11 break pointów.

Dla Switoliny to trzeci start tej jesieni w Azji. W Wuhanie i Pekinie odpadła po pierwszym meczu. W Hongkongu gra po raz drugi. W ubiegłym sezonie oddała walkowerem mecz II rundy z Nicole Gibbs.

Kolejną rywalką Ukrainki będzie Qiang Wang (WTA 24), która pokonała 7:5, 6:1 z Christinę McHale (WTA 145). W trwającym 77 minut meczu Chinka zaserwowała pięć asów i zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu szans. Tenisistka z Tiencinu powalczy o piąty z rzędu półfinał (Hiroszima, Kanton, Wuhan, Pekin). Switolina wygrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze z Wang (Indian Wells 2017, Dubaj i US Open 2018).

Daria Gawriłowa (WTA 34) zwyciężyła 6:3, 4:6, 7:6(3) Monikę Niculescu (WTA 87). W trzecim secie Australijka mogła zapewnić sobie awans szybciej, bo prowadziła 5:1. W trwającym dwie godziny i 51 minut meczu obie zawodniczki zaliczyły po dziewięć przełamań. Tenisistka z Melbourne zdobyła o 13 punktów więcej.

W ćwierćfinale Gawriłowa zmierzy się z Shuai Zhang (WTA 40), która pokonała 6:1, 6:7(4), 6:1 Lesley Kerkhove (WTA 200). Chinka zdobyła 39 z 56 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z ośmiu break pointów.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)