WTA Moskwa: Anastazja Pawluczenkowa rywalką Simony Halep. Awans Darii Kasatkiny

Anastazja Pawluczenkowa pokonała Ajlę Tomljanović i będzie przeciwniczką Simony Halep w II rundzie turnieju WTA Premier w Moskwie. Daria Kasatkina wyeliminowała Łesię Curenko.

Anastazja Pawluczenkowa PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Anastazja Pawluczenkowa
W poniedziałek rozpoczęła się 23. edycja Pucharu Kremla kobiet. Anastazja Pawluczenkowa (WTA 40) to triumfatorka tej imprezy z 2014 i finalistka z 2015 roku. Tym razem Rosjanka na początek pokonała 7:5, 6:4 Ajlę Tomljanović (WTA 46). W pierwszym secie Australijka z 1:4 wyrównała na 4:4, jednak przy 5:6 oddała podanie. W drugiej partii reprezentantka gospodarzy została przełamana przy 3:3, ale jej łupem padły trzy kolejne gemy.

W ciągu 92 minut Pawluczenkowa wykorzystała cztery z pięciu break pointów i zdobyła o 13 punktów więcej od Tomljanović (70-57). W II rundzie Rosjanka zmierzy się z Simonaą Halep, z którą przegrała wszystkie osiem dotychczasowych meczów. W tym roku spotkały się w Montrealu i Rumunka była górą w trzech setach.

Daria Kasatkina (WTA 14) wygrała 6:4, 7:6(1) z Łesią Curenko (WTA 26). W pierwszym secie Rosjanka wróciła z 1:3. W trwającym godzinę i 51 minut meczu obie tenisistki popełniły po siedem podwójnych błędów. Było w nim 13 przełamań, z czego siedem dla reprezentantki gospodarzy. Kasatkina to finalistka moskiewskiej imprezy z ubiegłego roku.

Anastasija Sevastova (WTA 11) wróciła z 4:6, 1:3 i zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:3 Magdalenę Rybarikovą (WTA 39). Łotyszka odrabiała straty również w trzecim secie, z 1:3. W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu tenisistka z Lipawy wykorzystała pięć z 12 break pointów. Obie zawodniczki zmierzyły się po raz drugi.

Kolejną rywalką Sevastovej będzie Julia Putincewa (WTA 48), która w 67 minut rozbiła 6:2, 6:0 Irinę-Camelię Begu (WTA 53). Rumunka, finalistka moskiewskiej imprezy z 2014 roku, popełniła osiem podwójnych błędów. Kazaszka zdobyła 61 z 94 rozegranych punktów (65 proc.).

Anett Kontaveit (WTA 21) wygrała 2:6, 6:3, 7:5 z Anastazją Potapową (WTA 94). W trzecim secie Estonka wróciła z 2:4. W trwającym dwie godziny i 16 minut meczu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla Estonki. Alaksandra Sasnowicz (WTA 31) pokonała 6:3, 6:4 Mihaelę Buzarnescu (WTA 25) i w II rundzie zmierzy się z Kiki Bertens. W drugiej partii Białorusinka podniosła się ze stanu 2:4 i podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Rumunką.