WTA Moskwa: Daria Kasatkina górą w starciu Rosjanek. Historyczne osiągnięcie Ons Jabeur

Daria Kasatkina pokonała Anastazję Pawluczenkową w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Moskwie. Ons Jabeur wyeliminowała Anett Kontaveit i jako pierwsza w historii Tunezyjka awansowała do półfinału imprezy głównego cyklu.

Daria Kasatkina PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
W ćwierćfinale Pucharu Kremla w Moskwie doszło do starcia reprezentantek gospodarzy. Daria Kasatkina (WTA 14) wygrała 6:4, 6:3 z Anastazją Pawluczenkową (WTA 40). Wyżej notowana Rosjanka wróciła ze stanu 1:3 w drugim secie. W trwającym 82 minuty spotkaniu tenisistka z Togliatti wykorzystała sześć z ośmiu break pointów i wyszła na 2-1 w bilansie starć z rodaczką. Dwa ich wcześniejsze mecze również odbyły się w Moskwie (2015, 2017). Pawluczenkowa w stolicy Rosji zdobyła tytuł w 2014 roku. Kasatkina w ubiegłym roku doszła do finału, w którym uległa Julii Görges.

Anett Kontaveit (WTA 21) przegrała 5:7, 1:6 z Ons Jabeur (WTA 101). W ciągu 74 minut 24-latka z Tunisu zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z sześciu break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. Jabeur jako pierwsza w historii Tunezyjka awansowała do półfinału turnieju WTA.

Anastasija Sevastova (WTA 11) zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:3 Wierę Zwonariową (WTA 161) po dwóch godzinach i 13 minutach. Łotyszka cztery razy straciła serwis, a sama wykorzystała sześć z 11 break pointów. Zdobyła o cztery punkty więcej od rywalki (96-92). Rosjanka to była wiceliderka rankingu oraz finalistka Wimbledonu i US Open 2010. W 2008 roku doszła w Moskwie do meczu o tytuł i uległa w nim Jelenie Janković.

Johanna Konta (WTA 44) wygrała 6:2, 2:6, 7:6(2) z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 31). W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu Brytyjka zaserwowała dziewięć asów i obroniła 14 z 16 break pointów. Zdobyła o dwa punkty więcej (102-100) i podwyższyła na 2-0 bilans spotkań z Białorusinką.

W piątek o godz. 14:00 czasu polskiego na kort wyjdą Jabeur i Sevastova. W ubiegłym roku Łotyszka pokonała Tunezyjkę w Charleston. W drugim półfinale Kasatkina zmierzy się Kontą. Bilans ich spotkań to 1-1. W ubiegłym roku w Sydney górą była Brytyjka, a w obecnym sezonie w Dubaju z wygranej cieszyła się Rosjanka.

Ons Jabeur (Tunezja, Q) - Anett Kontaveit (Estonia, 8) 7:5, 6:1
Johanna Konta (Wielka Brytania) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:2, 2:6, 7:6(2)

Czy Daria Kasatkina awansuje do finału turnieju WTA w Moskwie?