WTA Challenger Bombaj: wartościowa wygrana Urszuli Radwańskiej. Polka w II rundzie

Urszula Radwańska wygrała trzeci mecz w Bombaju (challenger WTA). Po przejściu kwalifikacji, w I rundzie turnieju głównego Polka pokonała rozstawioną z numerem siódmym Chinkę Lin Zhu.
Urszula Radwańska Getty Images / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

W poniedziałek w Bombaju Urszula Radwańska (WTA 363) odniosła wartościowe zwycięstwo nad rywalką, która jest coraz bliżej Top 100 rankingu. Polka wygrała 7:6(5), 6:3 z rozstawioną z numerem siódmym Lin Zhu (WTA 115).

Początek należał do Radwańskiej, która w pierwszym secie wyszła na 3:1. Trzy kolejne gemy padły łupem Zhu. Przy 4:4 Chinka utrzymała podanie po obronie trzech break pointów, a przy 6:5 zmarnowała piłkę setową. W tie break Polka opanowała sytuację i wykorzystała trzecią szansę na zwieńczenie seta.

Na otwarcie drugiej partii Zhu uzyskała przełamanie, ale Radwańska natychmiast stratę odrobiła. Chinka utrzymała podanie na 2:2 po odparciu break pointa. Końcówka należała do Radwańskiej, która od 3:3 zdobyła trzy gemy z rzędu. Zhu mogła wyrównać na 4:4, ale oddała serwis ze stanu 40-15. Przy 7:6, 5:3 Polka wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

W trwającym godzinę i 43 minuty meczu Radwańska dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała trzy z 10 break pointów. Polka zdobyła o jeden punkt więcej od Zhu (77-76). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

O ćwierćfinał Radwańska zmierzy się w środę z Iriną Chromaczową (WTA 165), która pokonała 6:1, 6:4 Japonkę Hiroko Kuwatę (WTA 279). Dla Polki będzie to pierwsze starcie z Rosjanką.