Agnieszka Radwańska będzie pomagać dzieciom. Została Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF

Agnieszka Radwańska została w środę Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF. W ramach współpracy z organizacją będzie wykorzystywała swoją rozpoznawalność do niesienia pomocy dzieciom z krajów rozwijających się.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Agnieszka Radwańska została Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF PAP / Tomasz Gzell / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska została Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF
- Możliwość pomagania innym jest jedną z najpiękniejszych nagród, jakie przyniosła mi moja sportowa kariera. Dlatego bardzo się cieszę, mogąc rozpocząć dziś współpracę z UNICEF Polska jako Ambasador Dobrej Woli. Jeżeli mogę w jakikolwiek sposób pomóc dzieciom, zwracając uwagę na ich problemy w różnych zakątkach świata, to cała moja praca i zdobyta rozpoznawalność nabiorą nowego, głębszego sensu - powiedziała Agnieszka Radwańska.

- Serdecznie witamy Panią Agnieszkę w rodzinie UNICEF! Cieszymy się, że nowa Ambasador Dobrej Woli wesprze działania organizacji na rzecz najmłodszych na świecie. Mamy nadzieję, że wspólnie zaangażujemy szczególnie świat biznesu w pomaganie dzieciom - dodał Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Urodzona 6 marca 1989 roku Radwańska to najbardziej utytułowana polska tenisistka, najwyżej notowana w rankingu WTA w historii polskiego tenisa (2. miejsce WTA). Triumfowała w 20 turniejach WTA, była finalistką wielkoszlemowego Wimbledonu w 2012 roku, zwyciężyła w singapurskich Mistrzostwach WTA 2015. W połowie listopada 2018 roku zdecydowała się zakończyć zawodową karierę.

UNICEF jest twórcą idei wspierania działań charytatywnych przez osobistości świata kultury i sportu. Jako pierwsza organizacja na świecie, już w latach 50., zaprosił sławne osoby do wspierania działań na rzecz dzieci. Ambasadorowie Dobrej Woli UNICEF z poświęceniem wykorzystują swój talent i sławę, aby walczyć o prawa najmłodszych i wspierać misję UNICEF w zapewnieniu każdemu dziecku prawa do zdrowia, edukacji, równości i ochrony przed przemocą. Ambasadorowie Dobrej Woli zawsze działają pro‑bono.

Wśród Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF znajdziemy takich uznanych sportowców jak Serena Williams, David Beckham czy Novak Djoković. Ambasadorami Dobrej Woli UNICEF w Polsce są także: Małgorzata Foremniak, Majka Jeżowska, Magdalena Różczka, Robert Korzeniowski, Robert Lewandowski, Łukasz Nowicki i Artur Żmijewski.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Paweł Fajdek wskazał podobieństwa między rzutem młotem a rajdami terenowymi


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×