Order dla Agnieszki Radwańskiej. Prezydent wyróżni polską tenisistkę

W piątek w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość wręczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski Agnieszce Radwańskiej.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Agnieszka Radwańska, triumfatorka Mistrzostw WTA 2015 Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska, triumfatorka Mistrzostw WTA 2015
Piątkowa uroczystość w Pałacu Prezydenckim ma rozpocząć się o godzinie 12:00. Prezydent Andrzej Duda chce nagrodzić Agnieszkę Radwańską za całokształt kariery. 29-letnia tenisistka otrzyma z rąk prezydenta Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. To duże wyróżnienie dla Radwańskiej, która pod koniec zeszłego roku poinformowała o zakończeniu zawodowej kariery.

Radwańska w ostatnich latach była najlepszą polską tenisistką. Wygrała dwadzieścia turniejów. Po raz pierwszy triumfowała w 2007 roku w Sztokholmie. Ostatnie zwycięstwo w zawodowym turnieju odniosła w 2016 roku w Pekinie. Była jedyną Polką w historii, która w rankingu WTA zajmowała drugie miejsce. Raz awansowała do finału Wimbledonu.

Będzie to jej trzecie odznaczenie państwowe. W 2013 roku za osiągnięcia sportowe, działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. Wyróżniona została również przyznawaną przez ministra spraw zagranicznych Odznaką Honorową "Bene Merito". Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski będzie najwyższym odznaczeniem dla Radwańskiej.

W połowie listopada Radwańska ogłosiła, że kończy z zawodowym tenisem. Powodem takiej decyzji były problemy zdrowotne, które uniemożliwiały jej powrót do najwyższej formy.

ZOBACZ WIDEO Kulisy wyboru na najlepszego polskiego sportowca. "Kurek objął prowadzenie dwie minuty przed końcem"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×