Australian Open: kolejna błyskawiczna wygrana Kamila Majchrzaka. Polak w finale eliminacji

Kamil Majchrzak zagra w finale eliminacji do głównej drabinki wielkoszlemowego Australian Open, który będzie rozgrywany na kortach twardych w Melbourne. W czwartek, w II rundzie kwalifikacji, Polak w dwóch setach pokonał Noaha Rubina.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak (ATP 176) jak burza idzie przez kwalifikacje Australian Open 2019. Na otwarcie, w środę, w godzinę pokonał Braydena Schnura. W czwartek natomiast, w pojedynku II rundy, potrzebował pięciu kwadransów, aby ograć rozstawionego z numerem 28. Noaha Rubina (ATP 141), juniorskiego mistrza Wimbledonu z 2014 roku i zwycięzcę czterech turniejów rangi ATP Challenger Tour.

Czwartkowy pojedynek zaczął się jednak po myśli Rubina. Amerykanin w piątym gemie przełamał Majchrzaka, a następnie objął prowadzenie 4:2, by podwyższyć na 5:3. Wówczas jednak Polak popisał się znakomitym finiszem. Wykorzystał słabszą postawę rywala, który w tym fragmencie popełniał wiele błędów, zdobył cztery gemy z rzędu i wygrał pierwszego seta 7:5.

W drugiej partii górę wzięła solidność Majchrzaka. Rubin mylił się na potęgę, zwłaszcza zawodził go bekhend, a Polak spokojną i rozważną grą krok po kroku przybliżał się do zwycięstwa. W tej odsłonie tenisista Piotrkowa Trybunalskiego stracił zaledwie jednego gema i zakończył mecz wygraną 7:5, 6:1.

Pojedynek trwał 74 minuty. W tym czasie Majchrzak zaserwował cztery asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał cztery z siedmiu break pointów, posłał 20 zagrań kończących, popełnił 23 niewymuszone błędy i łącznie zdobył 67 punktów, o 19 więcej od rywala.

W finałowej rundzie kwalifikacji, w piątek, Majchrzak zmierzy się z Matsem Moraingiem (ATP 150). Niemiec pokonał 6:2, 3:6, 6:3 Filippo Baldiego. Jeśli 22-letni Polak wygra ten mecz, pierwszy raz w karierze znajdzie się w głównej drabince turnieju wielkoszlemowego.