Australian Open: Woźniacka nie dała szans Larsson. Vekić przegrała z 240. rakietą globu

Karolina Woźniacka oddała cztery gemy Johannie Larsson w II rundzie Australian Open 2019. Odpadła Donna Vekić, która przegrała z Kimberly Birrell.
Karolina Woźniacka Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka

Broniąca tytułu Karolina Woźniacka (WTA 3) bez problemów odprawiła dwie rywalki. W poniedziałek wyeliminowała Alison van Uytvanck, a w środę pokonała 6:1, 6:3 Johannę Larsson (WTA 77). W ciągu 66 minut Dunka obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie. Posłała 19 kończących uderzeń przy 12 niewymuszonych błędach. Szwedce naliczono 13 piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek.

Przed rokiem w Australian Open Woźniacka święciła pierwszy wielkoszlemowy triumf. Dunka w Melbourne gra po raz 12. i tylko raz odpadła w I rundzie (2016). Sezon 2019 rozpoczęła w Auckland, gdzie w walce o ćwierćfinał przegrała z Bianką Andreescu. W piątek rywalką Woźniackiej będzie Maria Szarapowa.

Donna Vekić (WTA 29) przegrała 4:6, 6:4, 1:6 z Kimberly Birrell (WTA 240). W trwającym godzinę i 55 minut meczu Chorwatka zaserwowała 12 asów, ale wykorzystała tylko trzy z 11 break pointów. Australijka na przełamanie zamieniła pięć z 12 szans. Zanotowano jej 28 kończących uderzeń i 37 niewymuszonych błędów. Vekić miała 27 piłek wygranych bezpośrednio i 40 pomyłek.

W ubiegłym roku w Wimbledonie Chorwatka zaliczyła najlepszy wielkoszlemowy występ w dotychczasowej karierze (1/8 finału). Z Australian Open po raz czwarty odpadła po pierwszym meczu (2014, 2015, 2016). Sezon 2019 Vekić rozpoczęła w Brisbane i dopiero w półfinale uległa Karolinie Pliskovej. Birrell notuje drugi start w imprezie tej rangi. W 2016 roku w Melbourne w I rundzie przegrała ze Storm Sanders. W piątek Australijka zmierzy się z Andżeliką Kerber.

Aryna Sabalenka (WTA 11) pokonała 6:3, 6:4 Katie Boulter (WTA 97). W ciągu 73 minut Białorusinka posłała siedem asów i zdobyła 31 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z ośmiu break pointów. Tenisistka z Mińska posłała 26 kończących uderzeń przy 13 pomyłkach. Brytyjka miała 23 piłki wygrane bezpośrednio i 23 pomyłki. Sabalenka po raz pierwszy awansowała do III rundy Australian Open. Kolejną jej rywalką będzie Amanda Anisimova.

Danielle Collins (WTA 35) wygrała 6:3, 7:5 z Sachią Vickery (WTA 123). W trwającym 72 minuty spotkaniu wyżej notowana Amerykanka zaserwowała osiem asów i zdobyła 32 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z sześciu break pointów. W III rundzie Collins zmierzy się z Caroline Garcią.