WTA Petersburg: wymęczone zwycięstwo Magdaleny Fręch. Polka w II rundzie kwalifikacji

Magdalena Fręch potrzebowała trzech setów, aby wyeliminować 16-letnią Oksanę Selechmetewą. Polska tenisistka nie bez trudu awansowała do II rundy eliminacji halowych zawodów WTA Premier na kortach twardych w Petersburgu.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Wynik budzi niepokój w kontekście nadchodzącego turnieju Pucharu Federacji w Zielonej Górze, ponieważ przeciwniczką łodzianki była w sobotę tenisistka nienotowana w światowym rankingu. Oksana Selechmetewa rozegrała dotychczas tylko dwie imprezy na zawodowych kortach i nie odniosła wielkich sukcesów. W rankingu juniorskim jest 30., a organizatorzy imprezy w Petersburgu przyznali jej dziką kartę.

Magdalena Fręch (WTA 155) słabo weszła w mecz. Już w pierwszym gemie dała się przełamać i musiała gonić wynik. Udało się jej wyrównać na po 3, lecz już po chwili jej rosyjska rywalka znów prowadziła. Selechmetewa utrzymała podanie, gdy w 10. gemie podawała po zwycięstwo w secie. Partię otwarcia wygrała 6:4.

Polka odpowiedziała w drugiej części spotkania, ale nie obyło się bez problemów. Przełamała na 4:2, lecz błyskawicznie straciła przewagę breaka. Dopiero w 10. gemie zdołała jeszcze raz odebrać serwis Rosjance i tym samym zwieńczyć seta. W trzeciej odsłonie Fręch zmarnowała piłkę meczową w dziewiątym gemie i potem zrobiło się po 5. Na szczęście dla naszej zawodniczki zdołała ona po zmianie stron zwieńczyć pojedynek przy trzeciej okazji.

Tenisistka z Łodzi zwyciężyła ostatecznie 4:6, 6:4, 7:5. W niedzielnym meczu II rundy eliminacji do halowego turnieju w dawnej rosyjskiej stolicy jej przeciwniczką będzie Czeszka Tereza Martincova (WTA 196), która pokonała 3:6, 6:1, 6:4 oznaczoną siódmym numerem Hiszpankę Larę Arruabarrenę (WTA 86).

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja)