ATP Sofia: Danił Miedwiediew skuteczniejszy od Gaela Monfilsa. O tytuł zagra z Martonem Fucsovicsem

Danił Miedwiediew w dwóch setach pokonał Gaela Monfilsa w półfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Sofii. W finale Rosjanin zmierzy się z Martonem Fucsovicsem, który wygrał z Matteo Berrettinim.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Niespełna 24 godziny po tym, jak w ćwierćfinale turnieju ATP w Sofii wyeliminował 20-letniego Stefanosa Tsitsipasa, Gael Monfils zmierzył się z kolejnym czołowym przedstawicielem grupy tenisistów młodego pokolenia, Daniłem Miedwiediewem. Tym razem jednak Francuz nie miał wiele do powiedzenia na korcie. Półfinałowe spotkanie było toczone pod dyktando Rosjanina. 22-latek z Moskwy lepiej serwował, był skuteczniejszy przy piłkach na przełamanie (wykorzystał cztery z ośmiu break pointów, podczas gdy Monfils tylko jednego z siedmiu) i po 76 minutach gry zwyciężył 6:2, 6:4.

Wygrywając, Miedwiediew awansował do szóstego w karierze finału w cyklu ATP World Tour. Dotychczas zdobył trzy tytuły, wszystkie w ubiegłym sezonie (w Sydney, Winston-Salem i w Tokio). W tym roku o trofeum zagra po raz drugi. W pierwszym tygodniu rozgrywek w decydującym spotkaniu w Brisbane uległ Keiowi Nishikoriemu.

Więcej emocji przyniósł pierwszy sobotni półfinał pomiędzy Martonem Fucsovicsem a Matteo Berrettinim. Inauguracyjnego seta 7:5 wygrał Berrettini. Druga partia zakończyła się takim samym wynikiem, tyle że dla Fucsovicsa. Z kolei w trzeciej Węgier objął prowadzenie 3:0 i tej przewagi już nie oddał.

Dla 26-latka z Budapesztu to drugi w karierze finał imprezy głównego cyklu. Pierwszy wygrał, w maju ubiegłego roku zwyciężając w Genewie.

Niedzielny mecz o tytuł Sofia Open (początek o godz. 16:00 czasu polskiego) będzie drugą oficjalną konfrontacją Miedwiediewa z Fucsovicsem. W kwietniu zeszłego roku zmierzyli się w I rundzie turnieju w Monte Carlo. Wówczas Rosjanin wygrał 6:7(4), 6:2, 7:5.