WTA Doha: Andżelika Kerber wygrała 600. mecz w karierze. Awans Barbory Strycovej

Andżelika Kerber wyeliminowała Estonkę Anett Kontaveit w II rundzie turnieju WTA Premier w Dosze. Dla Niemki to 600. zwycięstwo w zawodowej karierze. Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Barbora Strycova.

Andżelika Kerber Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W Dosze Andżelika Kerber (WTA 6) notuje trzeci występ w sezonie w głównym cyklu. W Sydney doszła do ćwierćfinału, a z Australian Open odpadła w 1/8 finału. W stolicy Kataru miała wolny los i do rywalizacji przystąpiła od II rundy. W środę Niemka pokonała 6:1, 7:6(3) Anett Kontaveit (WTA 20) i wygrała 600. mecz w zawodowej karierze (bilans 600-313).

W pierwszym secie Kerber uzyskała trzy przełamania i straciła tylko 17 punktów. W drugiej partii emocji nie brakowało. Kontaveit obroniła sześć piłek meczowych i z 1:4 doprowadziła do tie breaka. W nim Niemka opanowała sytuację i przypieczętowała awans do ćwierćfinału.

W trwającym 81 minut spotkaniu Kerber wykorzystała pięć z 16 break pointów i zdobyła o 20 punktów więcej (77-57). Niemka przegrała dwa wcześniejsze mecze z Kontaveit. W Rzymie (2017) Estonka zwyciężyła 6:4, 6:0. W Stuttgarcie (2018) prowadziła 6:0, 2:0 i Kerber skreczowała.

Kolejną rywalką Niemki będzie Barbora Strycova (WTA 49), która pokonała 6:0, 3:6, 6:0 Annę Blinkową (WTA 95). W ciągu godziny i 54 minut Rosjanka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Strycova wykorzystała osiem z 23 break pointów i zdobyła 92 ze 161 rozegranych punktów (57 proc.).

Kerber to finalistka turnieju w Dosze z 2014 roku. Strycova notuje w nim szósty występ i po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału. Niemka wygrała siedem z ośmiu dotychczasowych meczów z Czeszką.