ATP Nowy Jork: John Isner w ćwierćfinale. Steve Johnson zmarnował meczbole

Najwyżej rozstawiony John Isner awansował do ćwierćfinału halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Nowym Jorku. Porażki w II rundzie doznał oznaczony "trójką" Steve Johnson.

Rafał Smoliński
John Isner Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: John Isner
Mecze z udziałem rozstawionych Amerykanów zaplanowano w sesji wieczornej. Najpierw John Isner posłał 27 asów i po raz trzeci w karierze pokonał Bernarda Tomicia. Australijczyk odpowiedział 13 asami, ale w przeciwieństwie do rywala nie wypracował żadnego break pointa. Dziewiąty tenisista świata wygrał po 74 minutach 7:6(7), 6:4, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019.

Niespodziewanej porażki doznał oznaczony trzecim numerem Steve Johnson. Amerykanin zaczął co prawda tegoroczne zmagania od dwóch niepowodzeń, ale wydawało się, że w środę przełamie się w starciu z Braydenem Schnurem. Tymczasem tenisista gospodarzy nie wykorzystał w trzecim secie przewagi przełamania oraz dwóch piłek meczowych i przegrał ostatecznie 4:6, 6:4, 6:7(4). Kanadyjczyk, który we wtorek cieszył się z premierowej wygranej w tourze, teraz zameldował się w ćwierćfinale.

Kibiców gospodarzy zawiódł także Ryan Harrison, który uległ 6:4, 4:6, 4:6 preferującemu wolniejsze nawierzchnie Paolo Lorenziemu. W piątek doświadczony Włoch zagra ze Schnurem o półfinał. Rywalem Isnera został natomiast oznaczony siódmym numerem Jordan Thompson. Australijczyk zwyciężył pochodzącego z Atlanty Christophera Eubanksa 4:6, 6:1, 6:4.

W środę rozegrano również zaległe mecze I rundy. Radu Albot nie przestraszył się 37 asów serwisowych Ivo Karlovicia i pokonał blisko 40-letniego Chorwata 6:7(4), 7:6(4), 7:6(5). Teraz Mołdawianin skrzyżuje rakiety z Samem Querreyem. Natomiast Denis Istomin wrócił ze stanu 0-1 w setach w pojedynku z Amerykaninem Mackenziem McDonaldem i wygrał 4:6, 6:2, 6:3. W czwartek na drodze reprezentanta Uzbekistanu do ćwierćfinału stanie kolejny tenisista z USA, Reilly Opelka.