ATP Buenos Aires: Fabio Fognini opuści Argentynę bez zwycięstwa. Marco Cecchinato w ćwierćfinale

Rozstawiony z numerem drugim Fabio Fognini w trzech setach przegrał z Jaume Munarem w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Buenos Aires. Do ćwierćfinału awansował za to inny Włoch, Marco Cecchinato.

Marcin Motyka
Fabio Fognini Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Fabio Fognini
Tegoroczne występy w Argentynie okazały się dla Fabio Fogniniego zupełną klapą. Po tym, jak w zeszłym tygodniu odpadł po pierwszym meczu w Cordobie, w tym Włoch nie wygrał choćby jednego starcia w Buenos Aires. W środę, w II rundzie (w I rundzie miał wolny los), rozstawiony z numerem drugim Fognini przegrał 6:4, 4:6, 5:7 z Jaume Munarem, choć w decydującym secie prowadził 5:4 i 30-0.

Tym samym Munar zrewanżował się Włochowi za porażkę w I rundzie niedawnego Australian Open. Pokonując aktualnie 15. w rankingu ATP Fogniniego, Hiszpan odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo nad tenisistą notowanym w czołowej "15" klasyfikacji singlistów. W 1/4 finału 21-latek z Majorki zmierzy się z Guido Pellą, finalistą z Cordoby. Argentyńczyk ograł swojego rodaka, Leonardo Mayera.

Do ćwierćfinału w Buenos Aires awansował natomiast inny reprezentant Włoch, Marco Cecchinato, który w Cordoba Open także nie wygrał spotkania. W środę 26-latek z Palermo pokonał 7:6(4), 6:4 Christiana Garina, serwując dwa asy i wykorzystując cztery z dziewięciu piłek na przełamanie.

O półfinał oznaczony numerem trzecim Cecchinato powalczy z Roberto Carballesem. Hiszpan wygrał 7:5, 6:1 z kolejnym włoskim tenisistą, który w środę pojawił się na korcie w stolicy Argentyny, kwalifkantem Lorenzo Sonego.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)