ATP Marsylia: Gilles Simon powrócił do szczęśliwego miejsca. Hyeon Chung wycofał się

Dwukrotny mistrz rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Marsylii Gilles Simon w trzech setach pokonał Antoine'a Hoanga w meczu I rundy tegorocznej edycji. Z udziału w imprezie wycofał się Hyeon Chung.

Marcin Motyka
Gilles Simon Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Gilles Simon
Turniej ATP w Marsylii jest stałym punktem kalendarza startów Gillesa Simona. W tym sezonie Francuz po raz 13. pojawił się na starcie tej imprezy. W Open 13 zdobył również dwa ze swoich 14. tytułów w głównym cyklu (lata 2007 i 2015). W tegorocznej edycji Simon został rozstawiony z numerem szóstym, a w I rundzie zmierzył się z posiadaczem dzikiej karty Antoine'em Hoangiem.

Mecz z rodakiem okazał się dla Simona bardzo trudny. 34-latek z Nicei trzykrotnie został przełamany i przegrał pierwszego seta, ale odpowiedział pięcioma breakami, odwrócił losy spotkania i ostatecznie po dwóch godzinach i kwadransie walki zwyciężył 5:7, 6:3, 6:3. - Spodziewałem się niełatwego pojedynku i jestem szczęśliwy, że wygrałem. W przeszłości zwyciężyłem w wielu spotkaniach, w których miałem stratę seta oraz przełamania, więc gdy przegrywałem, nie czułem, że jestem blisko porażki - powiedział Francuz, który w II rundzie zmierzy się z lepszym z pary Peter Gojowczyk - Damir Dzumhur.

Inauguracyjnym rywalem oznaczonego numerem czwartym Denisa Shapovalova został Michaił Kukuszkin. Kazach na zakończenie pierwszego dnia zawodów w 80 minut pokonał 6:3, 6:3 Denisa Kudlę, serwując sześć asów i wykorzystując trzy z siedmiu break pointów.

W poniedziałek rozegrano również decydujące mecze kwalifikacji. Awanse do głównej drabinki wywalczyli Simone Bolelli, Jegor Gerasimow, Matthias Bachinger i Constant Lestienne.

Z kolei Serhij Stachowski wszedł do turnieju jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, zastępując zmagającego się z kontuzją pleców Hyeona Chunga. W I rundzie Ukrainiec zmierzy się z Lestienne'em, z którym... przegrał w poniedziałek w finałowej fazie kwalifikacji.

Open 13, Marsylia (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 668,4 tys. euro
poniedziałek, 18 lutego

I runda gry pojedynczej:

Gilles Simon (Francja, 6) - Antoine Hoang (Francja, WC) 5:7, 6:3, 6:3
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Denis Kudla (USA) 6:3, 6:3

wolne losy: Stefanos Tsitsipas (Grecja, 1); Borna Corić (Chorwacja, 2); David Goffin (Belgia, 3); Denis Shapovalov (Kanada, 4)

Czy Serhij Stachowski zrewanżuje się Constantowi Lestienne'owi za porażkę w kwalifikacjach?