ATP Delray Beach: Nick Kyrgios w końcu zwycięski. Wziął rewanż za porażkę w US Open 2017

Nick Kyrgios od zwycięstwa rozpoczął występ w turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Delray Beach. Australijczyk pokonał po trzysetowym boju swojego rodaka Johna Millmana.

Rafał Smoliński
Nick Kyrgios Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
Po ostatnich niepowodzeniach sytuacja Nicka Kyrgiosa stała się niewesoła. Wydawało się, że tenisista z Canberry w końcu osiągnie poziom, który pozwoli mu włączyć się do walki o wyższe cele, tymczasem pojawiły się porażki i kontuzje. Teraz Australijczyk jest 64. rakietą świata i musi odbudować swoją pozycję.

W poniedziałek Kyrgios pokonał rozstawionego z piątym numerem Johna Millmana 6:4, 6:7(1), 7:6(3). W ciągu 124 minut zanotował 19 asów i 11 podwójnych błędów. Mimo tego ani razu nie stracił serwisu i zdołał wziąć rewanż za porażkę w I rundzie US Open 2017. Teraz na jego drodze stanie Mołdawianin Radu Albot lub Chorwat Ivo Karlović.

Nagrodzony dziką kartą Lloyd Harris rozpoczął zmagania w Delray Beach Open 2019 od pokonania 7:6(1), 6:3 Dariana Kinga z Barbadosu. Po wycofaniu się Kevina Andersona to tenisista z Cape Town jest jedynym reprezentantem RPA w gronie uczestników imprezy na Florydzie. Na początku lutego zadebiutował w Top 100. Jeszcze półtora roku temu był notowany w trzeciej setce i rywalizował w tureckiej Antalyi z Kamilem Majchrzakiem o miejsce w głównej drabince zawodów rangi ATP World Tour 250.

Bez zwycięstwa w sezonie 2019 pozostaje Feliciano Lopez. Doświadczony Hiszpan nie znalazł tym razem sposobu na Denisa Istomina i po 99 minutach przegrał 6:7(5), 2:6. Reprezentant Uzbekistanu przerwał tym samym serię trzech kolejnych porażek z 37-latkiem z Madrytu. Do II rundy nie zakwalifikował się również młody Yosuke Watanuki. Japończyk przeszedł przez eliminacje, ale w poniedziałek pokonał go 6:4, 6:4 Słowak Lukas Lacko.