Challenger Pau: Szymon Walków w ćwierćfinale debla. Polak znów gra ze szwedzkim partnerem

Szymon Walków i Andreas Siljestrom awansowali w środę do ćwierćfinału gry podwójnej halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Pau. Dyrektorem francuskich zawodów jest znany tenisista Jeremy Chardy.

Rafał Smoliński
Szymon Walków Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Szymon Walków
Dwa tygodnie temu Szymon Walków i Andreas Siljestrom zaprezentowali się razem w Cherbourgu, gdzie wygrali jeden mecz. Teraz obaj grają wspólnie w Pau i w środę zdołali awansować do ćwierćfinału. Ich spotkanie z duetem Peter Heller i Roman Safiullin nie było łatwe, ale rozstrzygnięcie zapadło w dwóch setach.

W partii otwarcia polsko-szwedzki debel wrócił ze stanu 2:5, broniąc czterech kolejnych piłek setowych w 10. gemie. Niemiec i Rosjanin mieli jeszcze jedną szansę po zmianie stron, lecz nasz reprezentant i jego partner nie dali się przełamać. W decydującym tie breaku Walków i Siljestrom stracili już tylko trzy punkty.

Druga odsłona szybko ułożyła się po myśli Polaka i Szweda. Przełamanie w drugim gemie uspokoiło grę i pozwoliło kontrolować przebieg wydarzeń na korcie. Przy stanie 4:1 mieli jeszcze jedną okazję na zdobycie breaka, lecz tym razem rywale obronili się. Nie uratowali się jednak przed porażką, ponieważ nie wypracowali żadnej okazji na powrót do gry.

Po 68 minutach Walków i Siljestrom zwyciężyli 7:6(3), 6:3 i awansowali do ćwierćfinału. W czwartek czeka ich trudniejsze zadanie, ponieważ ich przeciwnikami będą rozstawieni z drugim numerem Niemiec Andre Begemann i Australijczyk Rameez Junaid.

Terega Open Pau-Pyrennes, Pau (Francja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 69,2 tys. euro
środa, 27 lutego

I runda gry podwójnej:

Szymon Walków (Polska) / Andreas Siljestrom (Szwecja) - Peter Heller (Niemcy) / Roman Safiullin (Rosja) 7:6(3), 6:3