WTA Indian Wells: Ysaline Bonaventure lepsza od Igi Świątek. Polka nie przeszła eliminacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Iga Świątek
Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek nie zadebiutuje w głównej drabince zawodów WTA Premier Mandatory w Indian Wells. We wtorek polska tenisistka przegrała z Belgijką Ysaline Bonaventure w decydującej fazie eliminacji.

Początek wtorkowego pojedynku przypominał poniedziałkowy bój Igi Świątek (WTA 125) z Hiszpanką Larą Arrubarreną. Polka dwukrotnie przełamała serwis Ysaline Bonaventure (WTA 144) i błyskawicznie wyszła na 5:0. Belgijka zdobyła wówczas honorowego gema, po czym nasza tenisistka pewnie zwieńczyła partię otwarcia.

W drugim secie zawodniczka Warsaw Sports Group dała się zaskoczyć rywalce. Bonaventure przełamała na 2:0 i co ważne kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. Świątek nie wywalczyła żadnej okazji na powrót do gry. Belgijka dołożyła jeszcze breaka w ósmym gemie i tym samym zakończyła tę część pojedynku wynikiem 6:2.

Trzecią odsłonę nasza reprezentantka rozpoczęła od przełamania serwisu rywalki, jednak w następnym gemie popełniła dwa podwójne błędy i straciła przewagę. Wtedy niekorzystna aura zmusiła obie panie do opuszczenia kortu. Po wznowieniu gry Polka nie wykorzystała break pointów w piątym i dziewiątym gemie. Teraz do ataku ruszyła Bonaventure, która zwieńczyła spotkanie przy czwartej piłce meczowej.

Po 116 minutach Świątek przegrała 6:1, 2:6, 4:6 i nie zagra w głównej drabince zawodów BNP Paribas Open 2019. Zwycięska Bonaventure spotka się w czwartek z Amerykanką Taylor Townsend. Na lepszą z tej pary czeka już w II rundzie Chorwatka Donna Vekić.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA) WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 9,035 mln dolarów wtorek, 5 marca