WTA Indian Wells: łatwy awans Moniki Puig. Kirsten Flipkens lepsza od Eugenie Bouchard

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dave Rowland / Na zdjęciu: Monica Puig
Getty Images / Dave Rowland / Na zdjęciu: Monica Puig

Monica Puig łatwo pokonała Jewgieniję Rodinę w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. Kirsten Flipkens wyeliminowała Eugenie Bouchard, a Ajla Tomljanović odprawiła Alize Cornet.

Monica Puig (WTA 58) po raz siódmy bierze udział w turnieju głównym w Indian Wells. Najdalej doszła do III rundy (2016). Na początek mistrzyni olimpijska pokonała 6:0, 6:4 Jewgieniję Rodinę (WTA 71). Portorykanka prowadziła 6:0, 2:0. Rosjanka poderwała się do walki i zdobyła trzy gemy z rzędu, ale nie udało się jej odwrócić losów tej konfrontacji. Puig uzyskała przełamanie na 4:3 w drugim secie i nie oddała tej przewagi.

W ciągu 69 minut Portorykanka zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Puig po raz drugi pokonała Rodinę (2015 w New Haven). Kolejną jej rywalką będzie Anett Kontaveit, z którą ma bilans meczów 1-1. Po raz drugi zmierzą się w tym roku. W Sydney w trzech setach lepsza była Estonka.

Kirsten Flipkens (WTA 56) zwyciężyła 7:5, 3:6, 7:5 Eugenie Bouchard (WTA 73). W pierwszym i trzecim secie Kanadyjka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale za każdym razem przegrała dwa kolejne gemy. W trwającym dwie godziny i 36 minut meczu obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań. Bouchard zdobyła o jeden punkt więcej (108-107), ale trzeci rok z rzędu odpadła z kalifornijskiej imprezy po pierwszym meczu. Najdalej doszła w niej do IV rundy (2014, 2015). Kolejną przeciwniczką Flipkens będzie Amerykanka Danielle Collins.

Ajla Tomljanović (WTA 44) wygrała 7:5, 6:3 z Alize Cornet (WTA 52). W ciągu godziny i 42 minut Australijka odparła sześć z ośmiu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans. W II rundzie tenisistka z Brisbane spotka się z Aryną Sabalenką. Kaia Kanepi (WTA 86) pokonała 6:2, 6:2 Johannę Larsson (WTA 76) i podwyższyła na 4-0 bilans meczów ze Szwedką. W trwającym 80 minut spotkaniu Estonka zdobyła 20 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Następną jej rywalką będzie Julia Görges.

Christina McHale (WTA 140) pokonała 7:5, 6:0 Marię Sakkari (WTA 41). W pierwszym secie Greczynka z 2:5 wyrównała na 5:5 po obronie trzech piłek setowych, ale od tego momentu przegrała osiem gemów z rzędu. W drugiej partii zdobyła zaledwie siedem punktów. W trwającym 81 minut spotkaniu wykorzystała tylko trzy z 11 break pointów. McHale na przełamanie zamieniła siedem z 11 szans. Amerykanka wyrównała na 2-2 bilans meczów z Sakkari i w II rundzie zmierzy się z Anastazją Pawluczenkową.

Mona Barthel (WTA 97) zwyciężyła 6:4, 6:7(4), 7:5 Lin Zhu (WTA 95). W trzecim secie Niemka z 0:2 wyszła na 5:3. Przegrała dwa kolejne gemy, ale końcówka należała do niej. W trwającym dwie godziny i 27 minut meczu było 12 przełamań, z czego siedem dla Barthel. W II rundzie jej przeciwniczką będzie Madison Keys. Jessica Pegula (WTA 93) w 54 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Zarinę Dijas (WTA 94). Amerykanka obroniła pięć z sześciu break pointów i w sobotę zmierzy się z Łesią Curenko.

Ysaline Bonaventure (WTA 144) zwyciężyła 6:7(3), 7:5, 6:2 Taylor Townsend (WTA 89). Belgijka odrodziła się ze stanu 6:7, 1:3. W 10. gemie drugiej partii Amerykanka nie wykorzystała serwisu po wygraną. W trzecim secie reprezentantka gospodarzy z 0:3 zbliżyła się na 2:3, ale później dwa razy oddała podanie. W trwającym dwie godziny i 31 minut meczu miało miejsce 17 przełamań, z czego 10 dla Bonaventure. W II rundzie Belgijka zagra z Donną Vekić.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA) WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 9,035 mln dolarów czwartek, 7 marca

I runda gry pojedynczej:

Kirsten Flipkens (Belgia) - Eugenie Bouchard (Kanada) 7:5, 3:6, 7:5 Monica Puig (Portoryko) - Jewgienija Rodina (Rosja) 6:0, 6:4 Ajla Tomljanović (Australia) - Alize Cornet (Francja) 7:5, 6:3 Kaia Kanepi (Estonia) - Johanna Larsson (Szwecja) 6:2, 6:2 Ysaline Bonaventure (Belgia, Q) - Taylor Townsend (USA, WC) 6:7(3), 7:5, 6:2 Christina McHale (USA, Q) - Maria Sakkari (Grecja) 7:5, 6:0 Mona Barthel (Niemcy) - Lin Zhu (Chiny, Q) 6:4, 6:7(4), 7:5 Jessica Pegula (USA, WC) - Zarina Dijas (Kazachstan, Q) 6:1, 6:1