ATP Indian Wells: nie będzie meczu braci Zverevów w II rundzie. Felix Auger-Aliassime zachował formę z Brazylii

Alexander Zverev w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells zmierzy się z Martinem Klizanem, który wyeliminował jego brata, Mischę. W czwartek wygrali m.in. Felix-Auger Aliassime i Philipp Kohlschreiber.

Marcin Motyka
Mischa Zverev Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Mischa Zverev
Felix Auger-Aliassime w ubiegłym miesiącu znakomicie spisywał się w Brazylii. Najpierw w Rio de Janeiro wywalczył pierwszy w karierze finał w głównym cyklu, a następnie dotarł do ćwierćfinału w Sao Paulo. Zmagania w turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells także rozpoczął w bardzo dobrym stylu. W czwartkowym meczu I rundy 18-letni Kanadyjczyk pokonał 6:3, 6:2 Camerona Norrie'ego.

Auger-Aliassime zawdzięcza zwycięstwo świetnej dyspozycji serwisowej i 100 proc. skuteczności w wykorzystywaniu szans na przełamanie. W ciągu 62 minut gry posłał sześć asów, przy własnym podaniu zdobył 38 z 50 rozegranych punktów oraz miał trzy break pointy i wszystkie wykorzystał. W II rundzie nastolatek z Montrealu zmierzy się z innym tenisistą młodego pokolenia, 20-letnim Stefanosem Tsitsipasem.

Martin Klizan ani razu nie został przełamany, wykorzystał trzy z ośmiu piłek na przełamanie i w 71 minut pokonał 6:1, 6:4 Mischę Zvereva. Tym samym w II rundzie BNP Paribas Open 2019 nie dojdzie do braterskiego pojedynku braci Zverevów. Na zwycięzcę tego meczu w kolejnej fazie czekał Alexander, turniejowa "trójka".

40-letni Ivo Karlović po dwóch rozgrywkach tie breakowych uporał się z Matthew Ebdenem. Dzięki temu Chorwat został pierwszym pierwszym tenisistą, który wygrał mecz w głównym cyklu mając ukończony 40. rok życia, od czerwca 1995 roku, gdy w Halle wówczas liczący 42 lata Jimmy Connors ograł Martina Sinnera. W II rundzie rywalem Karlovicia będzie jego młodszy o 18 lat rodak, Borna Corić.

Philipp Kohlschreiber oddał zaledwie cztery gemy Pierre'owi-Huguesowi Herbertowi i w II rundzie zagra z Nickiem Kyrgiosem, zeszłotygodniowym mistrzem imprezy w Acapulco. Jeszcze łatwiejsze zwycięstwo odniósł Albert Ramos, który rozbił 6:1, 6:2 Damira Dzumhura i w kolejnej fazie zmierzy się z Marco Cecchinato. Z kolei inauguracyjnym rywalem Laslo Djere został Guido Andreozzi. Argentyńczyk wyeliminował Ilję Iwaszkę.

Z turnieju wycofał się Grigor Dimitrow, który miał być rozstawiony z numerem 26. Miejsce Bułgara w głównej drabince jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji zajmie Ricardas Berankis.